Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Zákaz nočního vycházení? Ven jen se psem? Vláda oznámí další drastické omezení života

Zákaz nočního vycházení? Ven jen se psem? Vláda oznámí další drastické omezení života
Zdroj: Pixabay.com
opatření
Na mimořádném jednání se sešla vláda, aby projednala další kroky v boji proti koronaviru. Vláda nejspíš sáhne po ještě tvrdších opatřeních jako je například zákaz nočního vycházení.

Přísnější opatření

V rámci Národní ekonomické rady vlády (NERV) panuje poměrně široká shoda na dalším zpřísnění opatření proti šíření koronaviru. ČTK to sdělil člen NERV a hlavní ekonom Trinity Bank Lukáš Kovanda. Podle informací ČTK by omezení sociálních kontaktů mohlo spočívat v zákazu nočního vycházení nebo povinném uzavírání obchodů nejpozději ve 20:00 hodin. Na to upozornil i server Seznam Zprávy, podle kterého je jednou z možností zákaz nočního vycházení nebo rušení některých výjimek z aktuálních opatření.

"Další zpřísnění zejména takzvaného sociálního lockdownu v nejbližší době je tak vysoce pravděpodobné, ale konečné slovo bude mít vláda. NERV jde spíše o to, aby dodatečná opatření měla co možná nejmenší ekonomický dopad. V rámci NERV panuje celkem široká shoda, že tvrdý ekonomický lockdown by zásadně poškodil tuzemské hospodářství," uvedl Kovanda.

Další omezení sociálních kontaktů by také mohlo podle informací ČTK spočívat v motivaci zaměstnavatelů, aby umožnili práci z domova. Dále by se opatření mohla týkat omezení prodeje na farmářských trzích.

Dnešní jednání vlády bylo večer přerušeno právě kvůli zasedání NERV. Kolem 20:00 NERV stále jednal. Videokonferenční schůze vlády začala ve 14:00, briefing se měl podle původních informací konat v 16:00.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy