Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

Zákaz nočního vycházení? Ven jen se psem? Vláda oznámí další drastické omezení života

Zákaz nočního vycházení? Ven jen se psem? Vláda oznámí další drastické omezení života
Zdroj: Pixabay.com
opatření
Na mimořádném jednání se sešla vláda, aby projednala další kroky v boji proti koronaviru. Vláda nejspíš sáhne po ještě tvrdších opatřeních jako je například zákaz nočního vycházení.

Přísnější opatření

V rámci Národní ekonomické rady vlády (NERV) panuje poměrně široká shoda na dalším zpřísnění opatření proti šíření koronaviru. ČTK to sdělil člen NERV a hlavní ekonom Trinity Bank Lukáš Kovanda. Podle informací ČTK by omezení sociálních kontaktů mohlo spočívat v zákazu nočního vycházení nebo povinném uzavírání obchodů nejpozději ve 20:00 hodin. Na to upozornil i server Seznam Zprávy, podle kterého je jednou z možností zákaz nočního vycházení nebo rušení některých výjimek z aktuálních opatření.

"Další zpřísnění zejména takzvaného sociálního lockdownu v nejbližší době je tak vysoce pravděpodobné, ale konečné slovo bude mít vláda. NERV jde spíše o to, aby dodatečná opatření měla co možná nejmenší ekonomický dopad. V rámci NERV panuje celkem široká shoda, že tvrdý ekonomický lockdown by zásadně poškodil tuzemské hospodářství," uvedl Kovanda.

Další omezení sociálních kontaktů by také mohlo podle informací ČTK spočívat v motivaci zaměstnavatelů, aby umožnili práci z domova. Dále by se opatření mohla týkat omezení prodeje na farmářských trzích.

Dnešní jednání vlády bylo večer přerušeno právě kvůli zasedání NERV. Kolem 20:00 NERV stále jednal. Videokonferenční schůze vlády začala ve 14:00, briefing se měl podle původních informací konat v 16:00.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy