Trendy tagy Simona Krainová očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Zákaz kouření neplatí pro Zemana! Ten si zapálí i na palubě vládního expresu. Jak je to možné?

Kouření je velká Zemanova vášeň…
Zdroj: profimedia.cz
+ Další 3 fotografie
Kuřáci v Česku jsou na pranýři. Přibývá míst, kde se kouřit nesmí. Necelý týden je v platnosti zákaz kouření v klubech a restauracích. Všichni se tím řídí. A co prezident Zeman? Ten si jako vrchní velitel ozbrojených sil prý může zapálit, kde chce. Na kuřáka Zemana upozornily Lidové noviny.

Protikuřácký zákon je v platnosti necelý týden. Platí pro všechny. Ale platí i pro prezidenta Miloše Zemana? Na vášnivého kuřáka na Hradě si posvítily Lidové noviny.

Zeman totiž zákazy kouření rád porušuje. Naposledy si totiž hradní pán zapálil na palubě vládního expresu při letu do Číny. Letoun spravuje armáda. A podle vedení armády je to v pohodě, Zeman prý nic neporušil. Na palubě vládního speciálu přitom od roku 2008 platí přísný zákaz kouření.

Po pražských ulicích tak chodí antikonfliktní tým a rozhání skupinky kuřáků, ale osoba, která by nás měla prezentovat a jít svým občanům příkladem, si kouří, kde chce.

Miloš Zeman si cigaretu neodepřel ani v armádním letadle během letu do Číny.

Novináři z portálu Lidovky.cz se tak pokoušeli zjistit, kdo prezidentovi kouření v letadle povolil.

„Na prezidenta republiky, který je vrchním velitelem ozbrojených sil, se tento zákaz nevztahuje,“ uvedl mluvčí armády Jan Šulc. Žádnou konkrétnější odpověď Šulc připravenou neměl. Otázkou tak zůstává, čím si prezident tuto výjimku zasloužil.

Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček se odmítl k záležitosti vyjadřovat a odkazoval na předešlé stanovisko Generálního štábu Armády České republiky. Stejně tak se k tomu odmítá vyjádřit Martin Stropnický (ANO), pod jehož resort letouny spadají. Ten prý nemá ke kouření co dodat.

Zeman pravidla ohledně kouření porušuje pravidelně. Pravidla, která platí pro obyčejného občana České republiky, on nectí. V roce 2014 se na Facebooku například objevila fotka kouřícího Zemana ve vlaku plném lidí. Tehdy hradní mluvčí Ovčáček prohlásil, že šlo o „laskavost provozovatelů drah“.

Prezident sice podepsal poslední protikuřácký zákon, ale sám se jím neřídí. Prý je tak trochu ve střetu zájmů, když je těžkým kuřákem…

Související články

Další články