Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karlos Vémola koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

ZÁKAZ KOUŘENÍ: Člen antikonfliktního týmu, který stojí Prahu 600 000 Kč, vyhrožoval, že si hosta NAJDE BEZ PŘÍTOMNOSTI KAMER

Antikonfliktní tým nemá na růžích ustláno!
Zdroj: reprofoto ČT
+ Další fotografie
Jeden z členů antikonfliktního týmu, který má v Praze dohlížet na zákaz kouření a pití alkoholu, vyhrožoval jednomu z hostů, že si ho najde bez přítomnosti kamer! Na incident upozornil portál idnes.cz.

Antikonfliktní tým je složen z 12 mužů, kteří do jisté míry nahrazují práci městských strážníků. Tato skupina ostře vypadajících hochů by měla dohlížet na to, že lidé v Praze dodržují zákaz kouření v restauracích a zákaz konzumace alkoholu na veřejnosti.

Podle části veřejnosti ale tito muži konflikty neřeší, spíše je vyvolávají. Podle informací, které publikoval web idnes.cz, jeden člen antikonfliktního týmu dokonce v centru Prahy vyhrožoval panu Edvardu Alinovi.

„Pochopím, pokud za mnou přijde policista nebo strážník, ale tohle je prostě šikana. Když jeden z nich odcházel, sklonil se ke mně a řekl mi, ať počkám, až mě potká bez kamer. Jestli hodlá Praha 1 lidem vyhrožovat, tak to asi není v pořádku,“ uvedl šokovaný Alina pro idnes.cz.

Vedení Prahy 1 tým složilo z mužů ve věku 18 až 45 let. Proč v týmu nejsou ženy? Prý by z nich agresivní kuřáci a opilci neměli respekt.

Další lidé kritizují, proč byl utvořen antikonfliktní tým, když přeci máme v Praze městské strážníky.

Personální stránku zajišťuje agentura BSB Professional service. Městská část agentuře za tři měsíce hlídkování zaplatí 600 000 korun bez DPH. Radní Prahy 1 pro bezpečnost Ivan Solil (ČSSD) ale tvrdí, že antikonfliktní tým se vyplatí.

Na Prahu 1 prý v noci připadá jen 30 strážníků. Otázkou je, zda by spíše Praha neměla tedy posílit počet strážníků. Práce by se v centru jistě našla. Nezdá se totiž, že by obchod s drogami a prostituce v centru Prahy měly sestupnou tendenci. A to jsou skutečné problémy, které by Praha 1 měla řešit.

Související články

Další články