Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Vít Starý koronavirus Počasí Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Zákaz Ivany Gottové pobouřil Česko. Takhle by si to Karel nepřál, zlobí se fanoušci

Zdroj: archiv
+ Dalších 7 fotografií
VZTEK
Ivana Gottová (43) dala jasně najevo, že jako vdova po Karlu Gottovi (†80) a správkyně jeho odkazu si výslovně nepřeje, aby se nyní pořádaly vzpomínkové koncerty na jeho počest. Její krok však vyvolal velkou bouři nevole. Zatímco veřejnost za zpěvákovou manželkou doposud stála, neboť kvitovala, jak moc mu pomáhala v jeho těžké nemoci, kvůli svým krokům je Gottová nyní kritizovaná ze všech stran.

Na oficiálních stránkách Karla Gotta (†80) se objevilo prohlášení, že si rodina a management nepřejí vzpomínkové koncerty tak brzy po zpěvákově skonu s tím, že časem podobný koncert management uspořádá sám, v současné době ale nechce, aby na jménu Karla Gotta vydělával někdo jiný.

Jednatelkou ve společnosti obstarávající management Karla Gotta je právě Ivana Gottová (43), která už několik let drží i ochrannou známku na jeho jméno. Takže každý, kdo by chtěl vydat knížku nebo udělat koncert, musí mít vdovin souhlas.

Zloba

Ta už podle některých médií měla zatrhnout připravovaný koncert na Slovensku, u našich východních sousedů prý také na její popud nevyjde knížka, která se chystala. Její kroky mají sice sympatie těch, kteří s ní soucítí, ale objevila se i lavina kritiky.

„Není nic krásnějšího a uctivějšího k zesnulé pěvecké ikoně, než uspořádat na její památku koncert. Ve smutku neexistuje nic hezčího než píseň, která pohladí, přesně tak, jako to celý život dělal právě ‚náš‘ Karel Gott. Věřím, že on sám by byl dojatý. Miloval svoje publikum, žil pro ně, potřeboval ho. Po téhle stránce jsem ho jako věrná fanynka poznala zřejmě lépe než Vy. Karel by si na sto procent přál i zrušený koncert a vůbec by neřešil, jestli se má čekat měsíc, dva, tři, pět či rok. Nevadilo by mu to ani den po jeho smrti. Nikdo by koncertem nechtěl zasáhnout Vaše srdce, Váš smutek,“ píše Ivaně například paní Monika.

„Vašemu manželovi umřela maminka, Kája zpíval. Umřel mu tatínek, Kája opět zpíval. Nerušil koncerty, i když měl hluboký smutek v duši. Zpíval, protože píseň léčí, to dobře věděl. Víte to i Vy?,“ pokládá řečnickou otázku obdivovatelka zesnulé hvězdy.

„Když umřel Elvis, princezna Diana, Freddie Mercury, Frank Sinatra a kopec dalších obrovských osobností, pořádaly se koncerty. A žádná z manželek (nebo blízkých) velikánů hudby si nedovolila to, co Vy, naopak, byly poctěny. Dojaty, že se na jejich polovičky nezapomíná. O co Vám jde, paní Gottová? Že je to brzy? Kdo truchlí, skutečně truchlí a nikdy nemá chuť, sílu ani mysl řešit finanční otázky a nějaké koncerty,“ kritizuje zdrcenou vdovu.

Diktát

„Karla Gotta budeme milovat, dokud budeme žít, a žádné Vaše ‚diktáty‘ nás neodradí od vzpomínek. Druhý Karel Gott se už nenarodí a při vší úctě k Vám si nejsem jistá, jestli si tuto stránku jeho unikátní existence vůbec uvědomujete, jestli skutečně víte, koho jste měla sedmnáct roků po svém boku. Hodnota člověka, paní Gottová, není v majetcích, ale v tom, co člověk rozdával, jak se choval a co zanechal na této Zemi,“ dodala Monika.

S kritikou se ale přidali i další.

„Začíná se vybarvovat. Věděla, že si bere slavnou osobnost a v podstatě zlatý poklad našeho státu, tak s tím měla počítat. Bojí se, aby ji někdo nepředběhl a nevydělal na něm nějaké peníze. Měla ho jako zdroj slušného příjmu,“ píše k požadavkům manželky Karla Gotta Jana.

Peníze

„Úplně chápu paní Ivanu, že nechce, aby do rodinného soukromí lezli novináři nebo jiní. Prosím ji jenom, aby pro mě i ostatní milovníky muziky Karla Gotta nechala zaznít jeho nádherné písně. Když budou špatně interpretované, můžeme si jenom říct: – no, teda, nikdo jinej už to neumi!“ myslí si zase Vlasta.

„Když na tom nevydělá sama, tak kolem sebe kope,“ zlobí se Miluše. Jiní zase připomínají, že i sám Karel Gott léta zpíval písně Franka Sinatry nebo Elvise Presleyho, tak by určitě nechtěl, aby jeho songy někdo zakazoval.

Najde se ale samozřejmě i velká řada těch, kteří za Ivaniným rozhodnutím stojí a stejně jako ona si myslí, že dva měsíce po Mistrově smrti je na koncerty brzy.

Související články

Další články