Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Zákaz hýbat s výší nájmu: Vláda tvrdí, že chce zaručit ochranu nájemníků

Zákaz hýbat s výší nájmu: Vláda tvrdí, že chce zaručit ochranu nájemníků
Zdroj: Twitter Aleny Schillerové
Zmražení cen bytů
Vláda ve čtvrtek schválila, že až do ukončení mimořádných opatření nelze zvýšit nájemné z bytů. Vláda tak dává záruku lidem, že v koronavirové krizi neporostou náklady na bydlení. Na Twitteru o tom informovala ministryně financí Alena Schillerová.

Kvůli koronavirové pandemii a krizi v České republice se vláda rozhodla zmrazit ceny nájmů. Zvyšování nájemného z bytů nebude možné až do ukončení mimořádných opatření. Vláda však může cenové moratorium ukončit dříve, pokud to uzná za vhodné.

"Právě jsme se na vládě rozhodli zmrazit ceny nájmů. Ode dneška až do ukončení mimořádných opatření nelze zvýšit nájemné z bytů. I malé zvýšení nájmu může lidem způsobit existenční problémy. Teď jim dáváme záruku, že v dnešní nelehké situaci jim náklady na bydlení neporostou," napsala na sociální síti ministryně financí Alena Schillerová

Cenové moratorium se bude týkat i případů řetězení nájmů, tedy když pronajímateli v době účinnosti tohoto opatření poslední nájemní vztah skončil a pronajme nově v době platnosti mimořádných opatření svoji nemovitost za účelem bydlení.

Související články

Další články