Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Zákaz chodit ven ve třech! Na veřejnosti se smí družit jen dva lidé, nařídila vláda

Zdroj: profimedia.cz
+ Další 4 fotografie
Opatření
Kvůli nebezpečnému koronaviru přijímá česká vláda speciální opatření, aby se šíření viru zabránilo. Omezil se i volný pohyb lidí, k čemuž dnes přibylo nové nařízení. Lidé nesmí pobývat na veřejně dostupných místech ve více než dvou osobách.

Celý svět se obává nového typu koronaviru, který bohužel zasáhl i tady u nás v Česku-cesko. Vláda kvůli tomu přijímá speciální opatření, což by mělo pomoci eliminovat šíření choroby Covid-19 V pondělí 16. března vláda vydala zákaz volného pohybu osob, ke kterému dnes přidala několik nových bodů.

Celou situaci ohledně koronaviru sledujte online zde.

Venku maximálně ve dvou

Dokument na webu nyní nařizuje, že lidé mohou na veřejně dostupných místech pobývat nejvýše v počtu dvou osob. Pro nařízení je ovšem několik výjimek, které platí pro členy domácnosti, výkon povolání, podnikatelské nebo jiné obdobné činnosti a účast na pohřbu.

Ministerstvo zdravotnictví rozšířilo opatření s účinností od úterý do 1. dubna.

Také upozorňuje, že lidé při kontaktu s ostatními mají zachovávat odstup nejméně dva metry. Řada obchodů vydala pokyn o držení odstupu už pár dní zpět.

Vláda se snaží o dočasné maximální omezení sociálních kontaktů mezi lidmi, aby se co nejvíce zabránilo komunitnímu přenesení infekce.

Související články

Další články