Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Zákaz cestování do Tuniska: Je to neopodstatněné a vůči klientům necitlivé, tvrdí cestovní kancelář Blue Style

Tunisko: Zákaz cestování je neopodstatněný
Zdroj: pixabay
Zákaz cestování

Od 5. července bude Tunisko zařazeno na seznam zemí s extrémním rizikem nákazy koronavirem. Takové opatření mnoho lidí ani cestovních kanceláří v České republice nečekalo, proto je rázné rozhodnutí ministerstva zdravotnictví zaskočilo. Podle Ilony Topolové, tiskové mluvčí cestovní kanceláře Blue Style, s nimi nikdo připravované omezení nekonzultoval a oni tak musí narychlo vymýšlet alternativní řešení.

Ministerstvo zdravotnictví vydalo aktualizované nařízení, které zakazuje Čechům vstup do zemí s extrémním rizikem nákazy koronavirem s účinností od 1. do 31. července. Nově bylo do seznamu zařazeno Rusko a od pondělí 5. července na něm přibude i Tunisko.

To ovšem zaskočilo tamní cestovní agentury, které mají nasmlouváno mnoho cest právě do Tuniska. Podle tiskové mluvčí agentury Blue Style Ilony Topolové ovlivní toto rozhodnutí tisíce jejích klientů, jedná se totiž o velmi oblíbenou destinaci. Stávající lety jsme do destinace Tunisko pevnina i na ostrov Djerba do 5. července zrušit nemohli, jelikož samotné ochranné opatření nabývá účinnosti až 5. července 2021,” uvádí pro eXtra.cz Topolová.

Opatření jsou neopodstatněná

Uvedla také, že ti klienti, kteří odletět nechtějí, mohou zažádat o změnu zájezdu zcela zdarma. Provést okamžitou změnu se zachováním termínu, jakosti a ceny zájezdu, to vše najednou pro několik tisíc klientů, není úplně jednoduché. Přesto děláme maximum, navyšujeme původní zamluvené kapacity hotelů, letadel i transportů,” upřesňuje tisková mluvčí.

Počty nakažených ve světě opět stoupají, a proto se přitvrzují i opatření. Jenže podle Topolové s nimi nikdo připravované omezení nekonzultoval a iniciativa ve formě návrhů nebyla zohledněna. Vládní opatření považuje za neopodstatněné a vůči klientům ze strany státu necitlivé. „Pro nás jsou tyto překotné a zcela nekoordinované změny velice komplikované,” vysvětluje.

Náhradní řešení

Na ostrově Djerba jsou podle Topolové velmi striktní podmínky vstupu, pro tak přísné opatření proto podle ní nebyl žádný relevantní důvod. „Žádná další země EU, kromě Itálie, nepřijala podobné opatření,” uzavírá. Cestovním kancelářím, tedy i Blue Style, nezbývá nic jiného než vymýšlet alternativní varianty, jako jsou změna destinace, vrácení peněz nebo storno poplatku.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy