Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

Omezení alkoholu, zavřené restaurace i školy, povoleny skupinky do 6 osob. Nová pravidla jsou tady

Omezení alkoholu, zavřené restaurace i školy, povoleny skupinky do 6 osob. Nová pravidla jsou tady
Zdroj: reprofoto
boj s koronavirem
Česká republika dál bojuje s koronavirem. Premiér Andrej Babiš, ministr vnitra Jan Hamáček a ministr zdravotnictví Roman Prymula seznámili občany České republiky s tvrdým nařízením. Od půlnoci 14. října vláda zavře všechny restaurace, bary a kluby. Na veřejnosti se nesmí pít alkohol, je možné se sdružovat maximálně v počtu 6 osob. V restauracích může do 20 hodin fungovat výdejní okénko.

Shromažďování v Česku bude kvůli epidemii covidu-19 od středy omezené na maximálně šest osob. Po dnešním mimořádném zasedání vlády o tom informoval ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO). Opatření by mělo platit do konce nouzového stavu, tedy do 3. listopadu. Ještě před vystoupením Romana Prymuly promluvil premiér Andrej Babiš. "Máme jen jeden pokus, pokus, který musí být úspěšný," uvedl na tiskové konferenci a dodal, že reprodukční číslo viru je nutné srazit pod 0,8.

Nyní vláda zakazuje hromadné akce ve vnitřních prostorech po více než deseti lidech, venku je počet účastníků omezený na dvacet. Platí to i pro bohoslužby či sportovní akce. Zakázaná jsou také kulturní představení, poutě, kongresy, veletrhy a provoz vnitřních sportovišť, jako jsou fitness centra, posilovny, bazény a koupaliště. Zavřené jsou i zoologické zahrady, muzea, galerie, hrady a zámky.

Zavření hospod a klubů

Od půlnoci 14. října vláda zavře všechny restaurace, bary a kluby. V restauracích může do 20 hodin fungovat výdejní okénko.

Roušky na zastávkách veřejné dopravy

Od středy bude v Česku povinné nosit roušky na zastávkách veřejné dopravy, tedy na jejích nástupištích, v přístřešcích a čekárnách. Opatření zatím platí do 3. listopadu, kdy má skončit nouzový stav.

V celé republice platí platí povinnost nosit roušku ve vnitřních prostorách budov od 10. září. Chránit si ústa a nos je nutné při cestách hromadnou dopravou nebo návštěvách úřadů a zdravotnických a sociálních zařízení.

Zavřené školy

Od středy do 1. listopadu budou kvůli koronavirové epidemii uzavřeny školy včetně prvního stupně základních, přejdou na distanční výuku. Mateřských škol se opatření netýká.

Na on-line výuku už dnes přešly vysoké a střední školy v celé ČR, dosud v některých regionech fungovaly normálně. Na prvním stupni dosud byla prezenční výuka s povinností nošení roušek na chodbách a zákazem zpěvu.

KOMPLETNÍ ZPRAVODAJSTVÍ O KORONAVIRU NAJDETE ZDE.

Souboj liliputů na Clash of the Stars: Malej Zmijozel hubne, Obr mluví o tiché vodě

Související články

Další články

Nejnovější kauzy