Trendy tagy Simona Krainová očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Žák 4. třídy musel napsat padesátkrát: Sedím na místě a dávám pozor! Rodiče zuří

Trest školáka vyvolal vášnivou diskusi.
Zdroj: Twitter, archiv
Trest, který musel vykonat žák 4. třídy základní školy, zaskočil nejen pedagogy, ale i rodiče. Chlapec musel napsat padesátkrát „V hodinách nikde nechodím, sedím na místě a dávám pozor.“ Na sociálních sítích to rozpoutalo vášnivou debatu. Někteří trestu fandili, jiní nikoli.

Někteří rodiče a pedagogové se zhrozili trestu, který dostal žák 4. třídy základní školy. Kvůli tomu, že vyrušoval, musel padesátkrát napsat „V hodinách nikde nechodím, sedím na místě a dávám pozor.“ Jsou tací, kteří trest považují za zastaralý.

„Je mi 27 a nepovažuji se za nějakého staromilce. Takový trest jsme dostávali na základce všichni a pak ještě doma přidáno a nemám dojem, že bychom byli asociálové s komplexy ze špatné výchovy. To, co předvádí sdružení podobná těm vašim, je základem dementnění dnešních dětí,“ píše jeden z diskutérů na sociální síti Twitter.

Teta malého chlapce Karin Marques zveřejnila trest, co mu byl uložen. Na dané škole učí a s diskutérem ani za mák nesouhlasí. „Byla jsem v šoku, že se něco takového stále objevuje. Bylo by to úsměvné, kdyby se to stalo jednou, ale v dané škole jsou podobné poznámky běžné. Pokud žák v mojí třídě porušuje pravidla, promluvíme si o tom s celou třídou,“ prohlásila.

V šoku byla i předsedkyně učitelské platformy, na jejímž Twitteru trest visí. „Původně jsme si mysleli, že se tyto tresty již nedávají, ale po zveřejnění fotografie jsme zjistili, že to neobvyklé není. K podobným selháním učitele dochází podle nás z bezradnosti konkrétního učitele v situaci, ze které nevidí žádné jiné východisko,“ vyjádřila se pro iDNES.cz Petra Mazancová.

„A co je na tom špatně? Určitě si jej bude pamatovat lépe než sáhodlouhé domlouvání,“ píše další účastník debaty. Zkrátka co člověk, to názor. Jaký je ten váš?

Související články

Další články