Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Zajímavosti z filmu S tebou mě baví svět: Jak trávil Július Satinský volné chvíle? A kolik si děti vydělaly?

Zdena Studenková a Pavel Nový v S tebou mě baví svět (1982)
Zdroj: se souhlasem Ústřední Půjčovna Filmů
+ Dalších 17 fotografií
zajímavosti
Kdo by nemiloval dnes již kultovní komedii S tebou mě baví svět, která baví diváky i po 38 letech od natočení. Každoroční pánská jízda se zvrhne ve chvíli, kdy jim manželky dají na starosti děti včetně malého Matýska. Otcovské metody tří mužů jsou opravdu komické a velmi svérázné. Věděli jste však o filmu Marie Poledňákové opravdu všechno?

S tebou mě baví svět je jeden z nejznámějších filmů úspěšné režisérky Marie Poledňákové. V období Vánoc je jen málokdo, kdo si tuto kultovní komedii nechá v televizi ujít, avšak většina diváků stále netuší o spoustě zajímavostí, které se odehrály při natáčení i mimo ně. Věděli jste například, jak herci trávili volný čas mimo scény? Přinášíme vám to nejlepší, co jste o této geniální komedii nevěděli!

Když Gábina zpívá píseň Sladké mámení, doprovod na bicí jí dělá Michal Nesvadba (63), herec známý z dětského pořadu Kouzelná školka. Volné chvíle během natáčení trávili filmoví tatínkové zcela odlišně. Pavel Nový (Pepa) cvičil a běhal, Václav Postránecký (Michal) si četl a Július Satinský zaháněl nudu pitím borovičky, denně prý vypil jednu lahev.

Falešné stromky

Snímek vidělo v kinech 2 a půl milionu diváků. Před chatou bylo podle Marie Poledňákové málo stromů. Nechala tak přivézt několik uříznutých smrků, které byly následně alespoň naoko zasazeny do země. Představitel Matýska se v době natáčení naučil chodit. Při záběrech zblízka ho tedy filmaři museli držet za nožičky.

Po natočení scény, kde se malá Dášenka prochází ve sněhu v bačkůrkách, její představitelka onemocněla a dostala antibiotika. Ve scéně, kdy Pepa utírá Pepinovi zadek smrkovou větvičkou, mu jí zadek opravdu utíral. Pepinův brek není hraný, ale skutečný. Dětští herci si účinkováním ve filmu vydělali každý po třech tisících korun.

Natáčení na horách

Vila rodiny Horákových se nachází v Půlkruhové ulici ve Vokovicích a patří Janě Šulcové, představitelce Kateřiny Horákové. Ačkoliv se film odehrává z velké části v Beskydech, natáčení probíhalo v Jeseníkách a Krkonoších.

Jednu z absolutně nejlepších českých komedií si můžete pustit dnes na TV Nova.

Jiří Strach o zákulisí natáčení Docenta: S Trojanem jsme si to užili, Ramba byla drsná i mimo plac, odhalil

Související články

Další články

Nejnovější kauzy