Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Zajímavosti z filmu Nekonečný příběh: Kdo přišel o zuby a komu nyní patří medailon Auryn?

Tohoto pejska nemusíme ani představovat. Je to Falco z nekonečného příběhu.
Zdroj: facebook.com
+ Dalších 6 fotografií
Zajímavosti
Nekonečný příběh je pohádkovým fantasy filmem pro malé i velké. Snímek, který vychází z knižní předlohy Michaela Endeho, vypráví o chlapci Bastianovi Baltazaru Buxovi, kterému se do rukou dostane kouzelná kniha. Při jejím čtení se stane součástí říše Fantazie, které vládne Dětská Císařovna (Tami Stronach). Film režiséra Wolfganga Petersena měl premiéru 6. dubna 1984. Víte však o filmu všechno?

Bastian (Barret Oliver) to nemá jednoduché, je takovým třídním boxovacím pytlem. Při jednom ze svých útěků před bandou spolužáků vtrhne do antikvariátu. Právě tam poprvé spatří kouzelnou knihu, kterou ukradne. Během čtení se chlapec ponoří do Nekonečného příběhu a stane se jeho součástí.

Věděli, jste že...

  • Autor knižní předlohy Michael Ende nebyl s filmem spokojený. Byl doslova zděšený a snažil se zabránit distribuci snímku. Požadoval, aby se vystřihly některé scény. Spor však nevyhrál.
  • Představitelce Císařovny (Tami Stronach) bylo v době premiéry pouhých 12 let. Bohužel těsně před natáčením přišla o přední mléčné zuby. Musela si tedy zvyknout mluvit s umělými.
  • Ve své době šlo o nejdražší film, na kterém se podílela německá produkce.
  • Povídalo se, že při natáčení v bažinách smutku zemřel kůň. Není to však pravda. Filmový bělouš byl darován představiteli Átreje (Noah Hathaway).
  • Ústřední melodie z filmu nemá začátek ani konec. Mělo to vypadat, jako kdyby přišla odněkud z dálky, z říše Fantazie...
  • Během natáčení panovalo velmi horké léto. Kvůli tomu začala jedna ze Slonovinové věže tát.
  • Originální medailon Auryn, který byl používán při natáčení, má u sebe v kanceláři režisér Steven Spielberg. Daroval mu ho režisér Wolfgang Petersen jako poděkování za pomoc s filmem.

Začalo to nemravným dopisováním, skončilo stalkingem. Známého dýdžeje pronásleduje posedlá fanynka. Vyhrožuje i jeho partnerce

Související články

Další články

Nejnovější kauzy