Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Zajímavosti pohádky Čert ví proč: Roli Lucifera jsem dostal náhodou, prozradil Kassai

Čert ví proč: Roli Lucifera získal Csongor Kassai náhodou
Zdroj: se souhlasem Česká televize
+ Dalších 7 fotografií
zajímavosti

Pohádka Čert ví proč si získala za 19 let na scéně mnoho fanoušků. Za tvorbou tohoto snímku stojí několik zajímavostí, o kterých jste možná ani netušili. Například, že hlavní roli Lucifera získal slovenský herec Csongor Kassai úplnou náhodou, jak prozradil Novinkám. 

Pohádka Čert ví proč dosáhla velké obliby nejen svým vtipným dějem, ale také kvůli skvělému hereckému obsazení. Výraznou roli Lucifera ztvárnil slovenský herec Csongor Kassai. K roli se ovšem dostal náhodou.

"Došlo k tomu náhodou. Doprovázel jsem kamaráda, který tam šel na konkurz na roli prince. Konkurz organizoval pomocný režisér filmu Musíme si pomáhat a chtěl jsem ho pozdravit," svěřil se Csongor před pár lety pro Novinky s tím, že mu režisér pak nabídl hlavní roli. Dokonce si mohl  vybrat mezi Luciferem a jeho pomocníkem Azarachem. Herec si řekl, že když čert, tak ten nejvyšší. Prý se mu líbilo, že je Lucifer tak trochu psychopat.

Hlavní roli Lucifera měl dle ČSFD původně ztvárnit Bolek Polívka.

Další 3 zajímavosti o pohádce Čert ví proč

1 Jan Budař měl v pohádce dvě role. Jednou ztvárnil muže, který zarazí stráže, když si chtějí odvést ministra. Podruhé jeho postava přivede ke Kvidovi Apolenu.

2 Natáčení pohádky probíhalo na hradě Pernštejn a v jeho okolí. Králova a ministrova komnata byly pro změnu zasazeny do prostředí hradu Grabštejn. Královský trůn byl ovšem až na Lemberku. Peklo se natáčelo v továrnách v Kladně.

3 V jedné scéně si zahrál i sám režisér snímku Roman Vávra. A to v závěrečné scéně, kdy ztvárnil roli poutníka.

Související články

Další články