Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Zajímavosti o pohádce Princezna se zlatou hvězdou: Lepidlo z hvězdy nadělalo Kyselkové na tváři paseku

Princezna se zlatou hvězdou je jedna z nejoblíbenějších pohádek.
Zdroj: Profimedia
+ Další 4 fotografie
pohádka

Princezna se zlatou hvězdou byla natočena v 50. letech minulého století a patří mezi naprosté klasiky, které si každý fanoušek tohoto žánru čas od času připomene. Rozkošnou Ladu, chrabrého Radovana, Kazisvěta a myší kožíšek si pamatuje snad každý. Víte, jaké zajímavosti s touto pohádkou souvisejí? Některé z nich přinesl web ČSFD.cz.

Jedna z klasických českých filmových pohádek Princezna se zlatou hvězdou byla natočena v roce 1958. Tehdy mladičká Marie Kyselková ztvárnila sladkou princeznu Ladu, pro kterou byla charakteristická zlatá hvězda, již měla nalepenou přímo na čele.

Lepidlo jí rozežralo kůži

Je už známým faktem, že Kyselková při natáčení trpěla. Lepidlo, kterým jí maskérky lepily na čelo uvedenou zlatou hvězdu, jí totiž na kůži nadělalo pěknou neplechu. Na čele měla velký rozežraný pruh, který ještě dlouho po konci natáčení léčila.

K filmu Princezna se zlatou hvězdou se pojí velká spousta zajímavostí, které shrnuje web ČSFD.cz. Věděli jste například, že předlohou pro děj byla o mnoho děsivější pohádka napsaná Boženou Němcovou?

Princeznu Ladu (Marie Kyselková) měla původně hrát Eva Klepáčová, partnerka Josefa Zímy (princ Radovan), ale ta byla v té době již viditelně těhotná.

Exteriéry se natáčely na zámku v Průhonicích. Sídlo prince Radovana (Josef Zíma) se natáčelo na hradě Kokořín.

Josef Zíma (princ Radovan) dostal za roli honorář údajně jen 550,- Kčs. Průměrná měsíční mzda tehdy v Československu činila zhruba 1450,- Kčs.

Jde také o jedinou českou veršovanou pohádku.

Bolestná zpověď Moniky Binias: S o 24 let mladším Petrem přišli o dítě. Bojovala i s tchyní

Související články

Další články

Nejnovější kauzy