Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020 Počasí

Nejnovější kauzy

Zajímavosti o pohádce Princezna se zlatou hvězdou: Kdo si vynutil poslední polibek

Zdroj: Československý státní film
+ Dalších 10 fotografií
fakta
Princezna se zlatou hvězdou byla natočena v 50. letech minulého století a patří mezi naprosté klasiky, které si každý fanoušek tohoto žánru čas od času připomene. Rozkošnou Ladu, chrabrého Radovana, Kazisvěta a myší kožíšek si pamatuje snad každý. Víte, jaké zajímavosti s touto pohádkou souvisí?

Jedna z klasických českých filmových pohádek Princezna se zlatou hvězdou byla natočena v roce 1958. Tehdy mladičká Marie Kyselková ztvárnila sladkou princeznu Ladu, pro kterou byla charakteristická zlatá hvězda, kterou měla nalepenou přímo na čele.

Je už známým faktem, že Kyselková při natáčení trpěla. Lepidlo, kterým jí maskérky lepily na čelo onu zlatou hvězdu, jí totiž na kůži nadělalo pěknou neplechu. Na čele měla velký rozežraný pruh, který ještě dlouho po konci natáčení léčila.

Zajímavosti

K filmu Princezna se zlatou hvězdou se pojí velká spousta zajímavostí. Věděli jste například, že předlohou pro děj byla o mnoho děsivější pohádka napsaná Boženou Němcovou? To a mnohá další fakta se dozvíte v galerii.

Související články

Další články