Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

Zajímavosti o pohádce O zakletém králi a odvážném Martinovi: Herci trpěli v extrémních mrazech

Simona si zahrála princeznu Michaelu.
Zdroj: Se souhlasem České televize
+ Dalších 16 fotografií
fakta
Československá pohádka O zakletém králi a odvážném Martinovi pojednává o princezně, která se rozhodne svého těžce nemocného tatínka krále uzdravit pomocí zázračné koruny. Získat ji ale nebude jednoduché a princeznu Michaelu tak čeká náročná cesta. Ta ostatně čekala i herce, kteří si na natáčení užili spoustu skvělých zážitků, ale i útrap v takových mrazech, v jakých by člověk ani psa ven nevyhnal.

V období Vánoc 2018 Česká televize diváky potěšila premiérou filmu O zakletém králi a odvážném Martinovi. Československá pohádka patří mezi jedny z těch, které se v posledních letech od diváků dočkaly velké chvály, a že takových moc není. Podívejte se na zajímavosti, které se k ní pojí.

  • Sochy byly vyrobeny z odlitků, živé sochy měly dva kostýmy – normální a zakletý, který byl speciálně upravený, aby působil jako socha. Tento kostým byl tvrdý a herci se v něm pohybovali jen těžko. Scénám s těmito sochami bylo přizpůsobeno i líčení komparzu.
  • Celá pohádka se natáčela v létě a tři týdny na přelomu února a března 2018. Byla taková zima, že kostymérky musely malým dětem každých deset minut natírat rty vazelínou.
  • Natáčení v Zuberci se jako komparz zúčastnili i členové folklorních souborů ve vlastních regionálních krojích. Na plac donesli domácí slaninu a slivovici, kterou pohostili celý štáb.
  • Natáčení ve skalách bylo mimořádně náročné – herce, štáb, ale i techniku bylo třeba na vrchol dopravit úzkými a strmými skalními cestičkami. Nahoře na místě natáčení navíc bylo velmi málo místa a mohli tam být jen ti nejpotřebnější z celého týmu.
  • Na to, aby kovář Martin mohl po souboji s čarodějem Vlkanem odletět, musela být v podzemí hradu Červený Kameň postavena speciální konstrukce a představitel Martina byl připevněn na lana.
  • Aby z Lukáše Vaculíka nemuseli po každé scéně sundávat masku, musel i kávu pít brčkem.
  • Na záběrech z Adršpachu je vidět strom s růžovými květy. V tomto období ale stromy nekvetou a všechny kvítky tak na větve připevnili rekvizitáři.
  • Princeznu Michaelu si v pohádce zahrála Simona Kollárová, která se proslavila především účastí v soutěži Miss Universe 2014.

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy