Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Zajímavosti o pohádce O léčivé vodě: Princezna se při natáčení málem začala topit doopravdy

Marián Mitaš jako hodný král Juraj.
Zdroj: Se souhlasem České televize
+ Dalších 9 fotografií
pohádka

Pohádka O léčivé vodě, v které hraje například Linda Rybová, měla premiéru během loňských Vánoc. Jednalo se jednu z vánočních pohádek České televize. Režisér Ján Sebechlebský v rozhovoru pro eXtra.cz prozradil, jak málo stačilo, aby se princezna v podání půvabné Dariji Pavlovičové začala topit.

Zmíněná pohádka, která se v pátek večer dočká na ČT1 reprízy, nemá na ČSFD příliš dobré hodnocení. Musela se spokojit se 43 %. Režisér však ještě před uvedením pohádky poznamenal pro eXtra.cz, že v dnešní době je velmi náročné zavděčit se divákům a natočit takovou pohádku, kterou by lidé vyloženě neztrhali.

Šaty princezny vážily 50 kilo

Pohádka O léčivé vodě se však dočkala i pochvalných komentářů: „Příjemné překvapení, ačkoli pohádka více osloví děti větší a dospělé. Moc pěkně obsazeno neokoukanými tvářemi, Linda úžasná, Kemka a Vaněk skvělí, viděno ve slovenském znění, tedy čeští herci předabovaní, však vkusně, za což palec nahoru. Poetické, klidné, milé.“

Natáčení pohádky O léčivé vodě zkomplikovala pandemie koronaviru a nikdo nevěděl, zda se nebude muset stopnout. "Když se princezna topí a spadne do řeky, tak to opravdu vypadalo, že se snad začne topit. Tím, že měla šaty a olověné závaží, tak šaty namokly a mohly mít i 50 kilo," prozradil režisér.

Co Sebechlebský dále o natáčení řekl? „Točili jsme například na zámku Bojnice a zvolili jsme styl období romantismu, konec 19. století. Žádný uslintaný ňouma, nesnažili jsme se ty postavy pitvořit. To nemám rád. O pohádkách se říká, že nejsou skutečné, ale jsou pravdivé. Je tam ten moment pravdy a nesmí nudit,“ řekl režisér a dodal, že mezi jeho oblíbené pohádky patří například Pyšná princezna.

Zajímavosti o pohádce O léčivé vodě

Během natáčení bylo využito technologie virtual set, kterou například využívají tvůrci amerických sci-fi filmů.

První klapka padla 14. července 2020.

Natáčení probíhalo v těchto lokacích na Slovensku: zámek Bojnice, hrad Červený Kameň a zámek Smolenice.

Natáčelo se za plného provozu, takže na některé scény se mohli sami návštěvníci zámků podívat.

Jeden z nejpropracovanějších a nejnáročnějších kostýmů vznikl pro herečku Zuzanu Kanócz, která si ve snímku zahrála vévodkyni Henrietu.

Princeznu měla původně ztvárnit jiná herečka. Původně se měla role zhostit herečka a baletka Valéria Frištik-Stašková, ta ale nakonec otěhotněla, a tak museli tvůrci hledat náhradu. Kvůli koronaviru se casting musel udělat pouze online. Roli pak nakonec dostala Darija Pavlovičová.

Ivan Mládek: Zdraví jde stranou. Budu koncertovat, dokud nechcípnu, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy