Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 Love Island 2022

Zajímavosti o komedii Tankový prapor: Erotické scény Vaculíka a Chytrové si vysloužily bouřlivý potlesk

Tankový prapor: Tohle jste možná o filmu nevěděli
Zdroj: Bonton film
+ Další fotografie
zajímavosti

Od premiéry legendární komedie Tankový prapor uplynulo již 31 let. Film Víta Olmera nic neztratil na svém kouzlu ani po nesčetných televizních reprízách a pokaždé ho provází zájem diváků. K prvnímu porevolučnímu filmu se váže i několik zajímavostí, o kterých jste možná dosud neměli tušení.


Tankový prapor od režiséra Víta Olmera do kin na počátku 90. let přilákal více než dva miliony diváků, i když jeho zrod nebyl vůbec jednoduchý. Následně se stal jedním z legendárních snímků, který si i po letech vždy našel své znalce a fanoušky. Další reprízy se dočká v úterý 12. dubna na ČT1 ve 20:10.

Než se na nezapomenutelnou komedii opět podíváte, přečtěte si několik zajímavostí, které se k ní vážou. Další pak naleznete ve fotogalerii.

Scénář za několik dnů

Film Tankový prapor natočil v roce 1991 režisér Vít Olmer podle stejnojmenného románu spisovatele Josefa Škvoreckého, jehož knihy byly za socialismu v Československu zakázané a autor musel žít v emigraci. Scenárista Radek John dokázal napsat kompletní scénář jednoho z nejúspěšnějších českých filmů za neuvěřitelných čtrnáct dnů.

Na premiéru přiletěl i Škvorecký

Autor slavné knižní předlohy Josef Škvorecký přiletěl na premiéru společně s manželkou ruským vrtulníkem a způsobil tím docela pozdvižení. Premiéry se zúčastnila i Adina Mandlová, která prohlásila, že to bylo spíše jako binec než premiéra.

Lechtivé scény pod drobnohledem

Erotické scény herce Lukáše Vaculíka a Simony Chytrové se točily v paneláku na sídlišti. Když byla scéna dotočena, ozval se bouřlivý potlesk a pískot. Štáb zapomněl na to, že na sídlištích je vše vidět a sousedi si hledí do oken.

Nálada pod bodem mrazu

Mezi Vlastimilem Zavřelem a Vítězslavem Jandákem panovalo napětí. Ve skutečnosti to bylo ale ještě horší, protože mezi herci byla i ve skutečném životě až bojovná nálada. Důvodem bylo, že Jandák pár dní před natáčením přebral Zavřelovi přítelkyni.

Láska na place

Režisér Vít Olmer nikdy na vojně nebyl, protože měl modrou knížku. Během natáčení ale poznal svou životní partnerku Simonu Chytrovou.

Související články

Další články