Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Zajímavosti o komedii Doktor od jezera hrochů: Herci natáčeli v pralese, kde jsou jedovatí hadi

Doktor od jezera hrochů
Zdroj: čsfd.cz
+ Další 2 fotografie
Zajímavosti
Komedii Doktor od jezera hrochů režíroval Zdeněk Troška (67) a na filmu je to znát. Humor pro něj typický pobaví nejednoho diváka. Ústřední postavu si zahrál Jaroslav Šmíd (†47), který už bohužel není mezi námi. Jeho výkon byl ale zapamatováníhodný. Přinášíme vám sedm věcí, které jste o filmu určitě netušili. Film si můžete připomenout dnes večer ve 20:20 na televizi Nova.

Ve filmu Doktor od jezera hrochů je ústřední postavou Jaroslav Šmíd, který před dvěma lety podlehl v nemocnici silnému zápalu plic Díky němu si ale komedii zapamatovalo velké množství spokojených diváků. Natáčení doprovázela spousta kuriózních situací a my vám teď prozradíme sedm zajímavostí, které jste o filmu režírovaném Zdeňkem Troškou pravděpodobně nevěděli.

1) Na konci filmu vidíme Čeňka Dobeše (Jaroslav Šmíd), jak je na louce s přítelkyní a kouká do dáli na vedlejší vesničku. Ta vesnička se shodou okolností jmenuje Hoštice u Volyně, kde se natáčela filmová trilogie Slunce, seno, kterou má na svědomí také Zdeněk Troška.

2) Komedie měla velký úspěch. Jen za první víkend promítání vydělala 6,7 milionu korun. Promítacích týdnů ale bylo třináct. Za tu dobu se celkový výdělek vyšplhal na 33,6 milionu.

3) Jakmile si poslechnete ústřední písničku k filmu, už ji z hlavy nevyženete. Napsali ji Petr Kolář a Viktor Dyk

4) Film byl vytvořen za poměrně krátkou dobu, a to pouze za 40 dní. Vzhledem k tematice snímku se natáčelo dva týdny v Keni ve vesnici Itibo a městečku Kakamega.

5) I herci musí jíst. Při natáčení štáb neobskakovala cateringová firma, jak by se očekávalo, ale vařila jim místní kuchařka.

6) Některé záběry byly pořízeny přímo v pralese, kde žije mnoho jedovatých hadů. I proto museli herci nosit holínky.

7) Malou roli ve filmu si zahrála i zpěvačka Hana Křížková Představila se v roli cestující v letadle.

Související články

Další články