Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Zajímavosti o filmu Špunti na vodě: Pod oblečením měli herci schované neopreny

Zajímavosti o filmu Špunti na vodě: Pod oblečením měli herci schované neopreny
Zdroj: Bioscop
+ Dalších 7 fotografií
komedie
Když v roce 2017 vtrhla do kin komedie Špunti na vodě, lidé se v kinech náramně bavili. Nyní už film baví televizní diváky a ti se nemohou dočkat dobrodružství bratrů Igora a Davida, kteří vyrazí za rodiči na kánoích po řece. Víte, jaké zajímavosti se k filmu pojí?

Film Špunti na vodě pojednává o bratrech Igorovi a Davidovi, jejichž rodiče pořádají zlatou svatbu. Z Kanady přilétá jejich bratranec Ondra, který je povahou tak trochu dobrodruh. Bratry napadne, že nejlepší by bylo vyrazit za rodiči na kánoích po řece jen ve třech tak jako za starých časů.

Od starých časů se ale mnoho změnilo. Třeba to, že Igor a David jsou ženatí a mají děti. Uvítací večeře pro Ondru, který přijíždí se svou mladou přítelkyní Zlaticou, se nezadržitelně mění v katastrofu. Zlatica, která touží po dítěti, se dozvídá, že Ondra má dceru, o které se jí nezmínil. Igor své ženě Nele a jejich dcerám výměnou za pánskou jízdu slíbil rodinnou dovolenou, na kterou kvůli práci nemůže odjet. Davidova manželka Alice si sice nemůže vynachválit manželovu péči o jejich čtyři děti, jenže jinak je její svérázný muž v domácnosti naprosto nepoužitelný.

Manželky se na své nedokonalé muže rozzlobí a rozhodnou se, že zanechají pány napospas dětem a vyrážejí na kolech na dámskou jízdu. Tátové se ale nevzdávají a rozhodnou se vydat na vodu v kánoích i se všemi dětmi. A tak desetičlenná expedice vypluje na dvoudenní plavbu vstříc dobrodružstvím a spoustě bláznivých zážitků.

Zajímavosti

  • Největším oříškem pro filmaře bylo schovat pod kostým neopreny. Během natáčení byla totiž celkem zima.
  • Závěrečná svatba proběhla v kostele sv. Anny v Sudějově, ale ve venkovním záběru předtím vidíme kostel sv. Havla v Podvecích.
  • Filip Antonio a Viktor Antonio jsou bratři i ve skutečnosti.
  • Titulní píseň „Sázava“ složil Michal Hrůza
  • Natáčení trvalo celkem 33 dní. První klapka padla 15. června 2016 a poslední 13. srpna 2016.
  • V době natáčení nebyl v řece Sázavě dostatek vody, a tak museli s loďkami pomáhat kaskadéři v neoprenech. Ti byli mimo záběr a pod hladinou celé hodiny uváděli do pohybu loďky, které by jinak drhly o dno.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy