Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023

Zajímavosti o filmu Slunce, seno a pár facek: Herci si na skutečné rány dodávali kuráž alkoholem

Zajímavosti o filmu Slunce, seno a pár facek: Herci si na skutečné rány dodávali kuráž alkoholem
Zdroj: Filmové studio Barrandov
+ Další 2 fotografie
fakta
Komediální trilogie Slunce, seno už patří mezi legendy české kinematografie. Příběhy z jihočeských Hoštic jsou zkrátka nezapomenutelné a každé opakování slaví divácký úspěch. Dnes už lidé tuší, že v druhém dílu, Slunce, seno a pár facek, došlo ke skutečnému násilí, pro herce natáčení ale rozhodně nebylo jednoduché. Co přesně se při něm dělo a co dalšího o filmu nevíte?

Slunce, seno a pár facek jste mohli vidět tisíckrát, ale některé detaily vám určitě dosud unikaly. Vybrali jsme osmičku šílených pravd o druhém díle legendární komediální série, o nichž jste dost pravděpodobně neměli tušení.

  • Věčně reptající babičku upoutanou na lůžko hrála Valerie Kaplanová Její představitelka z prvního dílu, Erna Červená, totiž roku 1985 zemřela.
  • Představitelka Blaženy Škopkové Veronika Kánská měla za jeden natáčecí den 160 Kčs. To by dnes bylo přibližně 850 Kč.
  • Na premiéru v plzeňském amfiteátru dorazilo na 33 000 diváků.
  • Svým ziskem zachránil druhý díl trilogie Slunce, seno krachující barrandovská studia. Do kina na něj přišly víc než 3 miliony diváků.
  • Natáčení závěrečné scény, kde se celá vesnice při svatebním obřadu začne mlátit, nebyla žádná legrace. Herci se totiž doopravdy fackovali. Pár komparzistů si na plac tajně přineslo pálenku, aby se jim násilná scéna lépe točila. Jen málokdo se během této akce alkoholu nenapil.
  • Fackovací scéna se natáčela celkem šestnáctkrát.
  • S Pavlem Kikinčukem, který si v prvním díle zahrál Šimona Pláničku, se původně počítalo i v tomto pokračování. Kvůli špatné domluvě s produkcí se však natáčení nemohl zúčastnit, byl zrovna v Německu. Zdeněk Troška proto Šimona ve filmu poslal na vojnu.
  • Doktůrka Káju Kroupu měl původně hrát Oldřich Kaiser. Jelikož se ale Troškovi zalíbil Josef Stárek, číšník z pražské hospody, který neměl s hraním žádnou zkušenost, nakonec do role obsadil jeho.

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy