Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Zajímavosti o filmu Sametoví vrazi: Z dramatu inspirovaného orlickými vraždami mrazí

Zajímavosti o filmu Sametoví vrazi: Z dramatu inspirovaného orlickými vraždami mrazí
Zdroj: Bontonfilm
+ Dalších 10 fotografií
fakta
Kriminální drama Sametoví vrazi vychází ze série vražd z let 1991 až 1993, jejichž oběti byly nalezeny na dně přehrady Orlík. Takzvané orlické vraždy před lety šokovaly veřejnost, a tak režisér Jiří Svoboda v roce 2005 natočil film, který z nich volně vychází. Co jste o tomto kinematografickém skvostu nevěděli?

Snímek Sametoví vrazi se v roce 2005 dočkal obrovského zájmu a od diváků následně sklidil velmi dobré hodnocení. Kauza orlických vražd nenechala chladným snad nikoho. Vrchní soud v Praze poslal v této kauze v roce 1997 za mříže na doživotí Karla Kopáče, a to za podíl na čtyřech vraždách. K nejvyššímu možnému trestu odsoudil také vykonavatele vražd Ludvíka Černého, který měl podle soudu na svědomí pět lidí, a podílníka na některých z nich Vladimíra Kunu. Další jejich společníci dostali tresty od deseti let a více.

S cílem získat majetek připravili tito lidé o život 5 osob, šestá pak smrti unikla jen o vlásek. Vrazi si za 5 vražd přišli na tři miliony, které získali během dvou let. Poslední oběť jim navíc nevynesla kromě trestu vůbec nic - dům švagra Kopáče měl sloužit jako jistina bance, zastavit ho se ale už nepodařilo.

Zajímavosti

V galerii si v popiskách u snímků přečtěte zajímavosti, které se snímkem Sametoví vrazi, volně vycházejícím ze série strašlivých vražd, souvisejí. Některé z nich jsou i léta po natočení a ještě delší dobu po strašlivých událostech stále šokující.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy