Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Zajímavosti o filmu Probudím se včera: Tohle jste možná o snímku s Mádlem nevěděli

Jirka Mádl v komedii Probudím se včera.
Zdroj: Bioscop
+ Další 2 fotografie
zajímavosti

Film Probudím se včera (2012) od režiséra Miloslava Šmídmajera je zpátky na televizních obrazovkách. Komedii s geniální zápletkou, v níž si věčně svobodný profesor češtiny Petr uvědomí, že jediná dívka, kterou kdy miloval, byla jeho spolužačka Eliška. Tehdy v mládí promeškal svou šanci a neřekl jí, jak ji miluje. Nyní dostává nesmělý Petr možnost vše napravit.

Petr dostane možnost se vrátit do minulosti, do časů svých studentských let, konkrétně do června 1989, kdy byl ve třetím ročníku na střední škole. Dostane možnost vše napravit. Jenomže zahrávat si s minulostí není jen tak. Petr se tak dostává do změti komplikací a průšvihů, které musí řešit.

Připravili jsme pro vás 5 zajímavostí, které nám připomenou, že návrat do minulosti není jednoduchý ani pro tvůrčí tým.

Někdy kolem 14. 6. 1989 jdou Petr (Jiří Mádl) a Eliška (Eva Josefíková) do kina na Hříšný tanec (1987). Ten měl ale v tehdejší Československé republice premiéru až 1. 8. téhož roku.

Jiří Mádl není přílišný milovník zvířat. I ten nejpomalejší králík ze tří to vycítil a utíkal před ním jako o život. Štáb pro natáčení využíval jednoho "běhavého", jednoho "pomalého" a jednoho "stojícího".

Milan Šteindler a Jiří Mádl se znovu potkávají v roli studenta a učitele. Poprvé se v podobné sestavě setkali ve snímku Gympl (2007).

Břečťan se stal nejčastější pomůckou pro překrytí drobných detailů v exteriérech, které už nekorespondovaly s minulostí. Tzn. TV satelity, nové dopravní značení, vývěsky nad obchody nebo auta na ulici, ke kterým se nikdo nehlásil a nebylo možné je odtáhnout.

Filip Blažek nosil ve filmu čočky, aby měl hnědé oči. V běžném životě má oči modré.

Pro atleta Romana Šebrleho to byla první filmová role. Zahrál si ve filmu tělocvikáře.

Během natáčení se Jiří Mádl sblížil s Evou Josefíkovou. Vztah jim vydržel skoro 3 roky.

Související články

Další články