Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Zajímavosti o filmu Pod Jezevčí skálou: Tomáše Holého pokousal pes a další

Zajímavosti o filmu Pod Jezevčí skálou: Tomáše Holého pokousal pes a další
Zdroj: Bonton
+ Dalších 10 fotografií
fakta
Oblíbený snímek Pod Jezevčí skálou vznikl přesně před 42 lety a patří k nezapomenutelným českým klasikám. Příběh malého Vaška v podání tragicky zemřelého Tomáše Holého (†21) po letech dojímá a kouzlí úsměv na tváři zároveň. Věděli jste, že dětského herce na natáčení pokousal pes?

Když se řeknou dobrodružné prázdniny pražského kluka Vaška, kterého si zahrál Tomáš Holý (†21), u dědy na Šumavě, není snad nikdo, komu by se nevybavil film Pod Jezevčí skálou. Ten i dlouhých čtyřicet let po natočení patří k oblíbeným českým klasikám. Přinášíme sedm věcí, které jste o filmu zaručeně nevěděli!

  • Trik se sněhem zajistil fukar, do kterého se sypala polysterenová drť. Polystyren pak létal, jako kdyby padal sníh a jeho zbytky majitel chaty nacházel ještě po letech.
  • Při točení osvobozování jezevčíka pes Tomáše Holého pokousal a on měl „šlinc“ na tváři. To poté nechtěl říct svému otci, který se však o nehodě stejně dozvěděl.
  • Původně snímek neměl mít další pokračování. Náhodou se však dostal do Německa, kde zaznamenal veliký ohlas a stal se velmi oblíbeným. Následovala zakázka na další díl, což nakonec vedlo ke vzniku trilogie.
  • Režisér nechal Tomáši Holému volno v tom, co má povídat, nenutil ho učit se texty. Jen musel vědět, co by tam mělo být.
  • Scénáristé napsali roli malého Vency přímo na tělo Tomáši Holému.
  • Gustav Valach a Jana Brejchová si spolu zahráli již v roce 1967 ve filmu Noc nevěsty.
  • Natáčení probíhalo v Praze, polesí Vimperku a Dobré vodě.

Související články

Další články