Trendy tagy Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami

Nejnovější kauzy

Zajímavosti o filmu Dánská dívka: Za výběr Redmayna to režisér pěkně schytal

Zdroj: Benelux Film Distributors
+ Dalších 7 fotografií
zajímavosti a chyby
Snímek Dánská dívka získal od diváků skvělé ohlasy. Téměř 6 let starý snímek si získal mnoho příznivců už jen tím, že pojednává o známé malířce Lili Elbe. Lidé obdivují hlavně herecký výkon Eddieho Redmayna, který ztvárnil hlavní postavu. Ke snímku i historii se váže řada zajímavostí, které jste možná ani netušili.

Děj se odehrává ve dvacátých letech minulého století v Kodani v Dánsku. Einar Wegener jako nejlepší dánský malíř té doby posedí výjimečně jako model své manželce Gerdě a navlékne se kvůli tomu do baletního kostýmu. To, co se pak začne odehrávat v malířově hlavě, je velmi chaotické a přichází nejistota v sobě samém. Nejdříve jde o „nevinnou hru“ na tajemnou dívku jménem Lili, později se však ukáže, že jako žena se cítí šťastnější. A udělá pro to cokoliv, přičemž ho podporuje manželka Gerda.

Snímek Dánská dívka byl nominován hned několikrát, a to nešlo jen o jedno předávání cen. Ocenění získala však jen Alicia Vikander za nejlepší vedlejší herečku na Academy Awards v roce 2016, kde byl nominovaný i Eddie Redmayne v kategorii nejlepší hlavní herec. Mimo jiné šlo o nominace na ceny BAFTA, Zlatý glóbus nebo European Film Awards.

Ke snímku se váže hned několik zajímavostí, ať jde o samotné dílo nebo přímo historii. Také všímaví diváci upozornili na pár chyb ve filmu. Vše najdete v galerii.

Související články

Další články