Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Zajímavosti o Botě jménem Melichar: O roli ve filmu měla zájem hvězda ze Slunce, seno

Bota jménem Melichar: O roli měla zájem Veronika Kánská
Zdroj: Filmové studio Barrandov
+ Další fotografie
zajímavosti

Je jen málo lidí, kteří alespoň jednou za život neviděli debutový film režiséra Zdeňka Trošky s názvem Bota jménem Melichar (1983). Příběh o krádeži luxusních kozaček na jedné pražské základní škole patří mezi divácky úspěšné filmy. Víte však o komediálním snímku vše? Připravili jsme pro vás sedm zajímavostí.


Natáčení probíhalo během školního roku. Mezi protagonisty tak bylo mnoho žáků a učitelé pražské ZŠ Bítovská.

Do konkurzu na roli Michaely Lamkové, kterou nakonec hrála Milada Štýbrová, se přihlásila i Veronika Kánská, která později ztvárnila Blaženu v trilogii Slunce, seno...

V úvodních titulcích zní melodie písničky Holky z naší školky od Petra Kotvalda a Stanislava Hložka, která poté zazní i ve filmu.

Při jedné hodině učitelka Adamová (Eva Matejčková) cituje: "Stal by se jednou snad divoucí div", což je verš z básně Fráni Šrámka Kdybych byl pastevcem koní.

Regina Řandová, která si ve filmu Bota jménem Melichar zahrála jednu z hlavních rolí, v show eXtra Host prozradila, že za celý film dostala 3486 korun.

Bota jménem Melichar baví velké i malé diváky už pětatřicet let. Vznik snímku byl ale dost komplikovaný – nikdo o něj totiž neměl zájem. Nakonec se ale objevil tehdy mladičký a začínající filmař Zdeněk Troška.

Začalo to nemravným dopisováním, skončilo stalkingem. Známého dýdžeje pronásleduje posedlá fanynka. Vyhrožuje i jeho partnerce

Související články

Další články

Nejnovější kauzy