Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Zlaté glóby 2021

Nejnovější kauzy

Zajímavosti k filmu Zloba – Královna černé magie: Pro Angelinu Jolie byla role splněným snem

Zdroj: Walt Disney Pictures
+ Dalších 5 fotografií
co jste nevěděli?
Zloba - Královna černé magie je pohádka zajímavá snad ve všech směrech. Běžně je v pohádkách hlavní postavou zakletá princezna, mnohdy jen uvězněná nebo jde o různé hrdinky, které jsou ve všech směrech ty nejhodnější. Maleficent, kterou si zahrála Angelina Jolie (45), je však naprostý opak - děsivá královna Zloba dostala svůj vlastní prostor pro vyprávění svého příběhu.

Zloba byla vždy hnána touhou po pomstě a trůn si chtěla přivlastnit pro sebe. Na novorozenou dceru krále a královny Růženku, v anglickém znění Auroru, uvalí kletbu – jedno píchnutí do prstu dívku uvede i s královstvím do věčného spánku. Tentokrát ale nejde o žádnou záchranu princem a pravou láskou. Královna Zloba stojí před obrovským rozhodnutím. Aurora je totiž klíčem k míru mezi říší lidí a lesním královstvím a je na Maleficent, jak celý příběh dopadne.

Stejně jako u stovek jiných snímků i zde je plno zajímavostí, které jste možná ani netušili. Například v té době, tedy v roce 2014, to byl nejdražší film z dílny Walt Disney. Angelina Jolie si vždy toužila královnu Zlobu zahrát, přiznala totiž, že je to už od dětství její nejoblíbenější postava. Další zajímavosti najdete v galerii.

Související články

Další články