Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Zajímavosti a chyby v pohádce Třetí princ: Šafránková s parukou a Trávníčkův splašený kůň

Zajímavosti a chyby v pohádce Třetí princ: Šafránková s parukou a Trávníčkův splašený kůň
Zdroj: Bonton Home Video
+ Další 4 fotografie
zajímavosti
Pohádka Třetí princ je dodnes brána jako jedna z těch nejdepresivnějších. Kromě toho, že se u ní klaustrofobikům nebude dělat úplně nejlépe, je však plná zajímavostí a úsměvných chyb, kterých si možná jen tak nevšimnete. Pavel Trávníček (70) si v pohádce zahrál dvojroli a Libuše Šafránková (67) zase princeznu, jakou jen tak neuvidíte!

Princ uvězněný ve skalách navozuje pro některé klaustrofobicky tak hutnou atmosféru, že by bylo možná lepší odejít i z místnosti... V každém případě je Třetí princ pohádka, která se zbytečně opomíjí. Ponuré prostředí, zvláštní hudba a hlavní hrdinové Libuše Šafránková a Pavel Trávníček udělali pohádku velmi originální a své diváky si rozhodně našla. A je také plná zajímavostí a najde se v ní i několik chyb.

  • Krále a královnu hráli životní partneři, Luděk Munzar a Jana Hlaváčová.
  • V Adršpašských skalách se natáčely poměrně náročné scény, kdy herec Pavel Trávníček v rámci své dvojrole princů Jaromíra a Jaroslava musel lézt po skalách. Všechny tyto své scény natočil bez zdravotní újmy hlavně díky horolezcům, kteří mu do skal připravili speciální úchyty.
  • Herec Pavel Trávníček se svěřil, že natáčení v exteriérech i interiérech bylo poměrně náročné. Například musel v lehkém kostýmu natáčet při minus 20 stupních Celsia na Šumavě, nebo naopak ve filmových ateliérech, kde pro změnu bylo hrozné horko.
  • Libuše Šafránková si pak pro roli princezny musela navléknout černou paruku.
  • Původně měla hrát hlavní roli černovláska Zora Jandová. Nakonec ale dostala jinou roli, také princezny. I ona musela nosit paruku, akorát blond.

Další zajímavosti a také 4 chyby najdete v galerii!

Další rána pro Veronicu Biasiol. Po vlně hejtů během Miss jí ublížila vlastní maminka. Kráska přiznala velké zklamání

Související články

Další články

Nejnovější kauzy