Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Zajímavá kombinace: Zápasí v kleci a zároveň dělá u zásahovky. Už několikrát musel zatýkat svého soupeře

Nezvyklá kombinace.
Zdroj: oficiální zdroj
+ Další fotografie
Václav Přibyl patří mezi nejznámější tváře českého MMA. Poslední zápas v kleci měl v prosinci 2013, od té doby pak do oktagonu už vstupoval jen jako uznávaný rozhodčí tohoto bojového sportu a všem tvrdil, že jako zápasník se už nikdy nevrátí. Jenže po necelých čtyřech letech tento příslušník elitní zásahové jednotky Policie ČR svůj slib poruší.

„Když jsem končil, tak jedním z důvodů mého zápasnického důvodu byla rodina. Měl jsem malé děti a manželku, která se o mě strašně bála. Jenže teď děti už povyrostly, a tak když přišla nabídka na rozlučkový zápas, tak jsem se nechal ukecat,“ popisuje sympatický zápasník důvody své účastni na turnaji GCF 41 – The Night of the Legends, který se uskuteční tento čtvrtek v hale na Podvinném Mlýně v Praze.

Na něj by měla dorazit i velká část jeho rodiny. „Modlím se, abych nedostal nějaký drsný knockout. To by mě pak manželka na MMA už nikdy nepustila ani jako rozhodčího,“ směje se.

A jak Přibyl přiznává, tak návrat nebyl úplně snadný. „Od mého konce se ten sport v Česku strašně posunul, takže teď na tréninku jen koukám, co ti dnešní mladí kluci v kleci dovedou,“ kroutí hlavou holohlavý zápasník.

Ten se běžným poměrům českého MMA vymyká i svým civilním zaměstnáním. „U policie jsem 15 let, z toho posledních 10 roků pracuju u zásahové jednotky. A musím přiznat, že se nám už v minulosti stalo, že jsme šli zatýkat někoho, koho jsem znal z MMA jako kolegu zápasníka,“ popisuje specifika svého povolání i elitní policejní jednotky, která se obvykle posílá jen na ty největší ptáčky z podsvětí.

„Mým snem je se ve čtvrtek důstojně rozloučit s kariérou zápasníka a užít si i poslední zápasy takových hvězd, jako je Michal Hamršmíd nebo třeba Pepa Gorila Král. A pak už se opravdu budu věnovat jen práci rozhodčího MMA. Jako zápasníka už mě nikdo nikdy neuvidí,“ uzavírá Václav Přibyl.

Související články

Další články