Trendy
Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci eXtra na Ukrajině Oktagon 54 Survivor 2024

Zajímavá fakta o pohádce Třetí princ: Princeznu Milenu neměla hrát Šafránková

Lucie Šafránková byla v pohádce Třetí princ hlasem Lucie Zedníčkové.
Zdroj: Bonton Home Video
+ Další 3 fotografie
zajímavosti

Třetího prince natočil režisér Antonín Moskalyk v roce 1982 na motivy pohádky Karla Jaromíra Erbena s názvem O dvou bratřích. Na portálu ČSFD byl film v hlavní roli s krásnou Libuší Šafránkovou (†68) a Pavlem Trávníčkem (71) ohodnocen 68 %. V redakci jsme pro vás připravili 10 zajímavých faktů, které jste možná nevěděli. 

Princ Jaroslav (Pavel Trávníček) se vydává do světa hledat ztracené sourozence – staršího bratra Jindřicha a své dvojče Jaromíra. Ti se zamilovali do tajemné krásky na portrétu, do princezny ze Země diamantových skal, a při jejím hledání zmizeli kdesi ve skalách. Princ Jaroslav nalezne princeznu Milenu (Libuše Šafránková) a rozhodne se splnit tři úkoly, aby sourozence zachránil z prokletí…

Legendární pohádku si můžete připomenout dnes odpoledne na TV Nova.

Věděli jste, že...

Pamatujete si na scénu, ve které Pavel Trávníček chytá zbloudilé jehně? Možná vás překvapí, že hercův pád nebyl nahraný. Trávníček měl co dělat, aby zvíře nezranil.

Krále a královnu si zahráli životní partneři – Luděk Munzar a Jana Hlaváčová.

V Adršpašských skalách se natáčely poměrně náročné scény. Herec Pavel Trávníček v rámci své dvojrole princů Jaromíra a Jaroslava musel lézt po skalách. Všechny tyto scény natočil bez zdravotní újmy hlavně díky horolezcům, kteří mu do skal připravili speciální úchyty, uvádí server ČSFD.

Na začátku filmu se ve scéně s kejklíři objevila Tereza Munzarová, dcera Jany Hlaváčové a Jiřího Michného.

Podědené sedlo

Sedlo, které si princ Jaromír koupí od kupce u diamantových skal, „zdědil“ i kovář Matěj z pohádky O statečném kováři – je jím osedlán kůň na konci pohádky ve scéně, kdy se Matěj vydává plnit své královské povinnosti.

Původně měla hrát Milenu Zora Jandová. Nakonec ale dostala jinou roli - a také princezny. Libuše Šafránková musela nosit černou paruku.

Trávníček zažil jednu "horkou" chvilku během natáčení jezdeckých scén v Adršpašských skalách. V jednom momentě se mu totiž kůň doopravdy splašil, a tak herec proti své vůli ujel na jeho hřbetě několik desítek kilometrů, než se koník zase umoudřil.

Malou kejklířku – provazochodkyni - si zahrála tehdy čtrnáctiletá Lucie Zedníčková a hlas jí namluvila Libuše Šafránková.

Trávníček toho při natáčení zažil opravdu hodně. Kromě problémů se zvířaty měl také potíže s kostýmy. Například musel v lehkém kostýmu natáčet při minus 20 °C na Šumavě, nebo naopak ve filmových ateliérech, kde pro změnu bylo zase hrozné horko.

Natálka Jirásková se definitivně odstřihla od rodičů. Nepotřebuje mou finanční podporu, vydělá si sama, pochlubila se Kubelková

Související články

Další články

Nejnovější kauzy