Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Zajímá vás, jak slaví Vánoce muslimové? Na dárky a stromeček zapomeňte!

Zajímá vás, jak slaví Vánoce muslimové? Na dárky a stromeček zapomeňte!
Zdroj: archiv
Největší křesťanské svátky jsou za dveřmi a nás zajímá, jak je oslaví noví obyvatelé Evropy.

Zatímco křesťané oslavují koncem prosince narození Ježíše, muslimové žádné narozeniny, a to ani svého proroka Mohameda, neuznávají

Naopak všechny projevy konzumu, tedy i novodobé Vánoce, ostře odsuzují.

Zapomenout ale nesmíme na fakt, že i když muslimové mají jako svého hlavního proroka Mohameda, i Ježíš je jedním z nich. Říkají mu Ísa a spolu s Marií jej zapojují do příběhu o islámu a mají ho v úctě. Právě proto ale odsuzují Vánoce.

Proč?

Podle muslimů není přesné datum Ježíšova narození známo a bylo stanoveno až dodatečně. Vánoce tedy byly stanoveny na den, kdy se slavil římský svátek slunovratu. To znamená, že křesťané propojili své náboženství s pohanskou praktikou. A to je hlavní důvod, proč pravověrní muslimové Vánoce odsuzují.

Muslim, který by se rozhodl po křesťansku oslavit proroka Ísu, se tedy vystavuje velkému nebezpečí právě proto, že se náboženství propojuje s modlářstvím.

Pravdou ale je, že muslimové žijící v zemích, kde se Vánoce slaví, postupně přijímají slavení Vánoc jako rodinného svátku. Nemyslí tedy na Ježíše, ale sami na sebe a dárky si nadělují stejně jako jiní. Muslimové mají tedy povoleno navštěvovat křesťanské příbuzné, obdarovávat je a účastnit se oslav.

Takže až někde potkáte muslima se stromečkem v ruce, neťukejte si na čelo, ale popřejte mu hezké svátky!

Související články

Další články