Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

ZAHLAZOVÁNÍ STOP, nebo NEHODA? Požár kliniky, kde se léčil Babiš mladší, vyvolává spekulace!

Zdroj: eXtra.cz, Profimedia.cz, archiv
+ Dalších 14 fotografií
Požár v Klecanech
V pondělí vpodvečer vypukl požár v budově Národního ústavu pro duševní zdraví (NÚDZ), kde se léčil i Andrej Babiš mladší (35). Ve spojitosti s kauzou jeho údajného únosu začali lidé na sociálních sítích spekulovat, zda v Klecanech u Prahy nehořelo záměrně. Pro eXtra.cz se k nešťastné situaci vyjádřil starosta obce Daniel Dvořák. Příčina požáru se vyšetřuje, podle hasičů však zřejmě šlo o poruchu na elektroinstalaci.

Pondělní požár v budově NÚDZ, kde Dita Protopopová léčila syna premiéra Andreje Babiše, rozproudil vášnivou debatu. Lidé na sociálních sítích spekulují, zda plameny nezachvátily kliniku v Klecanech u Prahy záměrně.

„Andrejovi by měl někdo říct, že zapálit serverovnu nestačí, že dneska už je všechno uloženo v cloudu,“ píše Tomáš. A Roman přitakává: „Zřejmě někdo zahlazuje stopy.“

Podle hasičů ale nebyl požár založen úmyslně. „Příčina požáru je stále v šetření. Šéf vyšetřovatelů příčin požárů uvádí, že požár zřejmě zapříčinila porucha na elektroinstalaci,“ sdělila eXtra.cz mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková. Byla evakuována asi padesátka osob, nikdo nebyl zraněn.

Ani starosta Klecan Daniel Dvořák si nemyslí, že by šlo o záměr. Spekulace na sociálních sítích bere spíš jako jistou formu humoru, které se lze zasmát. Brát taková slova vážně už by podle něj bylo troufalé.

„Byl jsem přímo na místě, prý tam chytla nějaká elektroinstalace. Mluvilo se tam i o rychlovarné konvici. Spoléhám na to, že to hasiči vyšetří. Lidé hodně spekulují kvůli spojitosti s Andrejem Babišem mladším, ale to už je čistá konspirace. Bylo by opravdu hodně troufalé tohle tvrdit. Já vím, že to mělo být rozhodně od elektřiny. To, že se tam zahlazují stopy, spíš beru jako vtipy od lidí. Navíc údaje o pacientech jsou určitě uloženy v nějakém cloudu,“ řekl eXtra.cz Dvořák.

Úplně jasno o příčině požáru bude až po ukončení vyšetřování, cizí zavinění je ale vyloučeno už nyní.

Související články

Další články