Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Zahájení olympiády obrazem: Českou výpravu vedli Petra Kvitová a Tomáš Satoranský

Zahájení LOH 2021 Tokio obrazem: Čechy vedli Kvitová a Satoranský
Zdroj: Profimedia
+ Dalších 8 fotografií
Olympiáda 2021

V pátek 23. července oficiálně začaly olympijské hry. Do Tokia přijeli sportovci ze všech koutů světa, aby se utkali o vítězství v různých sportovních disciplínách. Zahajovací ceremoniál připomínal obří módní přehlídku, na níž sportovci ukázali své pečlivě vybírané a navrhované úbory. 

Olympijské hry v Tokiu začaly v pátek 23. července. Jsou to určitě nejvíce zvláštní hry v dějinách. Nejenže byly kvůli koronaviru o rok odložené, ale navíc jsou bez přítomnosti diváků. Něco takového se ještě nestalo. Všichni sportující museli mít navíc při průchodu stadionem nasazené roušky. Rovněž počet umělců není tak vysoký jako v minulých letech, což však ceremoniálu neubralo na okázalosti.

Na ceremoniálu se postupně představily všechny soutěžící země a jednalo se o velkou módní přehlídku. Každá země předvedla vlastní oděv, který pro ni byl pečlivě vybrán a reprezentoval jak danou zemi, tak i hostitelské Japonsko. Ani Češi nechyběli se svými kroji v barvách vlajky s modrotiskem. Vlajku nesli basketbalista Tomáš Satoranský a tenistka Petra Kvitová.

Nechyběl ani tradiční olympijský ohňostroj, který letos na minutu ztichl na počest obětem pandemie. Zahájení ceremoniálu sledovali přímo v hledišti exkluzivní hosté, jako první dáma USA Jill Bidenová nebo japonský císař Naruhito.

V galerii se podívejte na fotografie ze slavnostního zahájení olympiády!

Související články

Další články

Nejnovější kauzy