Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karlos Vémola koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Záhady okolo vyšetřování smrti Moniky a Kláry Kramných: Česká policie tvrdí něco jiného než egyptská pitva

Petra Kramného vedou do vazby, včera se odvolal, ale jeho žádost byla
zamítnuta. Podle státního zástupce zůstane ve vazbě nejspíš až
do soudu.
Zdroj: Profimedia.cz

Smrt Moniky a Kláry Kramných a následné vyšetřování jsou momentálně nejsledovanějším případem Česka, ale hraje v něm roli spousta otázek. Například dosud stále chybí nejen motiv případné vraždy, ale i způsob, jakým byla provedena.

A vyšetřovatelé mají jasno, že Petr Kramný (36) má na rukou krev. Z vazby nebyl na základě stížnosti propuštěn a žalobce nepochybuje o tom, že v ní zůstane až do zahájení soudu. Policie pracuje s verzí, že svou ženu a dceru dělník z nošovické továrny zabil elektřinou, pro veřejnost je ale stále záhadou, jak to provedl.

Žalobce případu uvádí, že příčinu smrti nikdo nezveřejňoval po dohodě s vyšetřovateli, aby nebyl ovlivněn průběh kauzy, zapomíná se ale na to, že jako první zveřejnily výsledky egyptské úřady a ty s českou policií dle vlastního vyjádření nespolupracovaly. Jejich verze smrti byla ta, že obě ženy zemřely na otravu, a byla provedena pitva, jejíž závěry ale byly zveřejněny v egyptském vyšetřovacím spise.

A tam se jako smrtící látka uváděl kyanid, s touto verzí pracoval i advokát Keroles Ezzata Bashier, který v Egyptě zastupoval Kramného, když byl ještě držen jako hlavní svědek v turistické destinaci.

Buď se tedy jedná o naprosto účelné zmatení veřejnosti a médií, nebo se jedná o fatální chybu egyptských úřadů. Možné je, že se nakonec dozvíme ještě třetí verzi záhadného úmrtí.

Související články

Další články