Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

Záhady a tajemno: Věříte na možnost reinkarnace? Tohle vás dostane!

Zdroj: profimedia
tajemno
Reinkarnace, nebo také převtělování, představuje filozofický a náboženský koncept, který je zastáncem teze, že duše člověka po jeho fyzické smrti prožije znovuzrození v jiném těle. Všichni víme, že existují pouze dvě stoprocentní pravdy: Narodíme se – a také zemřeme! Bojíte se smrti? Přemýšlíte někdy, co bude pak? Opustí chladnoucí tělo křehká duše a vzlétne do oblak? Křesťanství slibuje, pro slušňáky, nebeský ráj, pro neznabohy naopak strasti v pekelném žáru. Jak to tedy je? Věříte v převtělování?

Nesmrtelná dušička

Materialistická teze o smrti jako konečné stanici naznačuje, že lidské tělo se všemi myšlenkami, pocity a přáními představuje jen dočasnou kombinaci biochemických materiálních komponent,

atomů, molekul a různých druhů energie. V okamžiku smrti se rozpadáme na elementární materiální částice a nic z našeho těla nezbude. Ani putující duše!

I po tolika stoletích patří převtělování k velmi kontroverzním tématům. Podle těch, kteří v převtělování věří, však existuje spousta důkazů, které reinkarnaci prokazují. Jedná se především o silnou intuici, velkou empatii, výjimečné senzorické schopnosti, předvídání budoucnosti, vzpomínky na události, které se vám však ve skutečnosti nestaly, opakující se reálné sny s konkrétními lidmi na zcela specifických místech, šestý smysl, dedukce, nevysvětlitelné obavy a fobie.

Převtělování

Důvodů, proč se reinkarnujeme, je poměrně hodně. Podle hinduistů k tomu dochází prý proto, že se nám líbí na světě a že se s ním nechceme rozloučit ani po smrti. Může za to prý i karma, která zapříčiní naše opakované zrození. A to buď za odměnu, anebo za trest. Může k tomu dojít i tehdy, pokud ve svém životě nestihnete dokončit všechny úkoly. Dle jiných tezí k reinkarnaci dochází i tehdy, pakliže jste k někomu velmi úzce vázáni a něco mu dlužíte. Existuje i velmi kruté znovuzrození, kdy je váš nový život trestem za všechny vaše předešlé hříchy Váš nový život bude pro vás peklo na zemi, hotový očistec. A v neposlední řadě může reinkarnace představovat i milost od Boha či odpuštění od všech hříchů. Je vám tímto způsobem dána druhá šance na spokojený a šťastný život.

Důkazy reinkarnace

Důkazů, které prokazují převtělování, existuje mnoho. Této problematice se věnují vědci po celém světě desítky let. Všechny tyto výzkumy jsou velmi zajímavé. K těm nejzajímavějším výsledkům došli nejspíše dva světově uznávaní vědci, Stuart Hameroff a Roger Penrose, kteří prokázali, že ve chvíli, kdy je člověk na pokraji smrti, mozkové struktury mikrotubuly ztrácí kvantový stav, ale informace v nich přesto nejsou zničeny. Duše tak neumírá, ale vrací se do vesmíru.

"Smrt čeká každého, kdo se narodí a narození každého, kdo zemřel."

Ztotožňujete se s tímto výrokem?

Související články

Další články