Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy StarDance 2018 Extra Focus Horoskop Zábava

Nejnovější kauzy

Záhadný obraz na obloze: Co vytvořilo tohle tajemné oko?

Lidé měli strach, že jde o teroristický útok.
Na obloze už se objevilo leccos. Příroda totiž dokáže dělat divy. Teď se tam ale vytvořilo něco, co si nedokáže nikdo vysvětlit. A pěkně to šokovalo všechny Belgičany.

Obyvatelé Belgie zahltili minulý čtvrtek sociální sítě fotografiemi smyčky, která se objevila na obloze. Všem bylo jasné, že je od letadla. Jak se to ale letadlu povedlo? Co se dělo na palubě? Každému hned na mysl přišlo mnoho otázek. Je vůbec možné, že by letadlo dokázalo vytvořit takový obrazec?

Letadlo letělo jedním směrem, najednou se otočilo o 360 stupňů a pak zas pokračovalo ve stejné trase. Belgičané mezi městy Charleroi a Lutych jihovýchodně od Bruselu se nestačili divit.
„Jde pravděpodobně o kalibrační let. To je standardní letová operace, která probíhá v nízké letové hladině, samozřejmě bez cestujících na palubě," řekl Dominique Dehaene z řízení letového provozu Belgocontrol. Později ale svoje prohlášení přehodnotil. „Z toho, co jsme viděli na fotografiích, je jasné, že to kalibrační let nemohl být. Pravděpodobně nešlo o civilní let. V té době jsme nad oblastí zaznamenali dva vojenské letouny. Obraťte se tedy na armádu,“ dodal.

Belgická armáda ale byla také překvapena. Nemohla potvrdit, že by se jednalo o nějaký jejich stroj. V těch místech sice v tu chvíli měli letadlo, ale byl to stoj Lockheed C-130 Hercules a ten by takového manévru nebyl schopen.

Co to tedy mohlo být? Že by se jednalo o UFO? Nebo o teroristický útok? Toho se lidé obávali nejvíce. Nakonec se zjistilo, že za záhadnou smyčkou stojí americká stíhačka F-16, která se v té době pohybovala v regionu Charleroi.

Mohlo by vás zajímat

Další články