Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

ZÁHADNÝ OBJEV: Našli vědci v Antarktidě mimozemské tvory?

Vědci zkoumají, co v Antarktidě našli.
Zdroj: Comnap, youtube.com
Lidé si Antarktidu většinou představují jako chladnou zemi bez života. Opak je ale pravdou. A navíc je možné, že vědci našli tvorečky, kteří přišli z vesmíru.

Každý asi ví, že Antarktida je domovem tuleňů a tučňáků. Jenže život je zde mnohem pestřejší. A váže se na vodu. V Antarktidě se nachází až 70 % světových zásob sladké vody. A tato voda je plná života.

Pod ledem se nachází obrovská jezera. Největší je jezero Vostok, které je 250 km dlouhé a 50 kilometrů široké. Toto jezero je více než 400 000 let ukryté pod vrstvou ledu. Samotná voda v jezeře může být izolovaná více než 25 milionů let.

Vědci z Ruska udělali vrt a z jezera vytáhli 40 litrů vody. V kapalině pak našli dosud neznámou DNA. Dostali na světlo boží něco, co spalo miliony roků pod ledem. V jezeře žijí mikroorganismy. Není jich mnoho, ale jsou tam. Po zahřátí vody se organismy začaly množit. Jako by jen čekaly, až dostanou pokyn. Až je někdo oživí.

„Kdyby se něco podobného našlo na Marsu, tak budeme jásat, že je to důkaz života. Našli jsme to ale na Zemi. Je to něco dosud nepopsaného a neklasifikovaného,“ uvedl vedoucí výzkumného týmu Sergej Bulat.

Nejsou tyto organismy nebezpečné pro člověka? Kde se na Zemi vzaly? Přilétly z vesmíru? Před 13 000 lety zasáhl Antarktidu obří meteorit. Mohl přinést život z kosmu? To jsou všechno otázky, na které vědci momentálně hledají odpovědi.

Související články

Další články