Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Záhadný název Černobylu: Jadernou explozi elektrárny předpověděla SVATÁ KNIHA

Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 18 fotografií
HRŮZA
Nehoda jaderné elektrárny v Černobylu se udála 26. dubna 1986 a zanechala za sebou řadu obětí. Dodnes se přesně nedá spočítat, kolik lidí bylo vlivem silné radiace poznamenáno na životě... Byla to největší katastrofa v dějinách jaderné energetiky. Výbuch nastal ve čtvrtém bloku černobylské elektrárny, která se nachází jen 120 km od hlavního města Ukrajiny, Kyjeva a blízko hranic s Běloruskem. Záhadnou skutečností, která v lidech dodnes vzbuzuje emoce, je, že smutný osud této oblasti byl nějakým způsobem předvídán v Bibli, čemuž mnozí křesťané věří.

Když se podíváme do historie a významu názvu Černobyl (Chornobyl - ukrajinsky - pozn. red.), tak přesný překlad je Pelyněk. Město a oblast kolem něj nazývaná Polissya, je plochá borovicová půda s množstvím řek a močálů v severní části Ukrajiny na hranici s Běloruskem.

Název města označuje rostlinu, která se nazývá pelyněk a kterou tady snadno najdete. A právě tato rostlina je také zmíněna v Bibli. Výklady biblického proroctví se ale různí. Pro některé pelyněk jen symbolizuje obraznou hořkost, pro jiné hvězdu. A právě hvězda odkazuje spíš k pádu meteoritu, jež znečistí vodnaté plochy. Jindy hvězda představuje mocného prince přinášejícího zkázu, kam spadá i vpád hunských kočovníků vedených Attilou do Evropy v 5. století. Je evidentní, že každý si najde, co mu přijde ideální.

Když přejdeme konkrétně k pelyňku, poslední kniha Nového zákona představuje různá znamení o konci světa. Pokud jde o zmíněný pelyněk, jež otráví vodu podobně jako radioaktivní mrak roznášel škodlivé látky během hustých dešťů po černobylské havárii napříč celým kontinentem, ukrajinský název Černobyl v překladu neznamená nic jiného než právě pelyněk. "Zatroubil třetí anděl, a zřítila se z nebe veliká hvězda hořící jako pochodeň, padla na třetinu řek a na prameny vod. Jméno té hvězdy je Pelyněk. Třetina vod se změnila v pelyněk a množství lidí umřelo z těch vod, protože byly otráveny," tak zní biblické Zjevení Janovo.

Ať je to jakkoliv, zkáza Černobylu zanechala mnoho obětí, smutku a bolesti a škody, které jsou nevyčíslitelné.

Související články

Další články