Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Záhadný muž, který odstranil graffiti z Karlova mostu, odhalen: Proč jsem to udělal?

Karlův most vyčistil Miloslav Černý.
Zdroj: reprofoto ČT24
+ Další fotografie
záhada vyřešena
Němečtí turisté ve věku 23 a 30 let v polovině července poškodili Karlův most zhruba pět metrů dlouhým a dva metry vysokým nápisem. Policie oba dva vandaly zadržela naštěstí přímo při činu. Minulý pátek byla podepsána s pražskou Technickou správou komunikací zakázka na odstranění graffiti. Jenomže o víkendu graffiti záhadně zmizelo a až doteď bylo velkou záhadou, kdo nápis vlastně odstranil.

Obvodní soud pro Prahu 1 uložil německým vandalům roční podmínky, pětileté vyhoštění, několikatisícové peněžité tresty a náhradu škody 40 tisíc korun. "Restaurátoři v sobotu pracovali na místě asi do pěti hodin odpoledne. Když ráno v 10:00 přišli, tak to bylo odstraněno,“ sdělila mluvčí TSK Barbora Lišková pro Českou televizi.

Pro všechny bylo velkou záhadou, kdo graffiti z Karlova mostu odstranil. Nyní je už ale jasno. Pro Televizi Seznam promluvil muž, který má odstranění na svědomí, a navíc se tím i živí.

„Zhruba čtrnáct dní se nic nedělo, a protože jsem věděl, že je to mezní doba, tak jsem přišel na místo,“ vysvětluje Miloslav Černý, který k práci používá vysokotlaký proud horké páry.

„Graffitistop 2 je to nejlevnější, co můžete koupit v každé drogerii,“ říká s tím, že jeho technika je účinnější a šetrnější k materiálu. „Jsem přesvědčený, že každý Čech chce, aby Karlův most vypadal hezky. To bylo mou motivací, ne abych dělal hlupáky z odborníků,“ dodává Černý, kterému čištění zabralo dvě hodiny.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy