Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

Záhadný hromadný kolaps v Sokolově: Před školou omdlelo 20 dětí najednou

Zdroj: Profimedia
studenti

Záchranáři Karlovarského kraje ošetřili v Sokolově 20 žáků střední policejní školy v ulici Komenského s lehkým zraněním. Žáci se účastnili před školou slavnostního ukončení školního roku, a náhle začali kolabovat.

Záchranáři aktivovali stav hromadného postižení osob. Na místo se sjelo 10 sanitek. Nikdo není v ohrožení života. Proč 20 středoškoláků náhle zkolabovalo, není jasné. Podle starostky Sokolova Renaty Oulehlové (ANO) hasiči zatím nenaměřili žádné stopy úniku plynu. Příčinu nyní zjišťují.

"Žáci školy měli náhlé zdravotní potíže, začali omdlévat. Stalo se to venku před budovou a byly povolány všechny složky záchranného systému. V současné době dochází k přesunu do zdravotnického zařízení," řekl ČTK Josef Kulák, velitel zásahu hasičů. Na místě je sedm sanitek a dvě osobní auta s lékařem.

Žáci se účastnili slavnostního ukončení školního roku s předáním vysvědčení ve venkovních prostorách. "Během slavnostního ukončení nám bohužel omdlelo a postupně ztratilo vědomí asi 20 dětí, okamžitě jsme jim poskytli první pomoc," řekl ČTK ředitel policejní školy Zdeněk Jedlička. Škola již o incidentu informovala ostatní žáky a rodiče. "Objekt jsme předali k vyšetřování policistům," dodal Jedlička.

Na místě stále zasahují záchranáři, policisté i hasiči, je zde i jedna jednotka ze stanice chemických závodů Sokolov.

Podle starostky se zatím neví, proč žáci začali kolabovat. "O studenty je postaráno, nikdo není v ohrožení života. Všichni se snaží zjistit příčinu incidentu. Nikdo z dospělých nebyl indisponován," řekla Oulehlová.

Související články

Další články