Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Ivana Gottová StarDance 2019 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Záhadný fantom: Tisíce lidí vidělo ve snu tohoto muže! Zdál se vám taky?

Tenhle muž straší lidi vesnech
Vše začalo v roce 2006. Když má přes 2000 lidí ten samý sen, je to opravdu divné. Když ale v tom snu vidí stejnou postavu, je to přímo strašidelné. Jenže se to stalo, psychologové o tomto fenoménu dobře vědí, ale vysvětlení pro něj nemají.

Je to hodně podivný příběh. Před dvanácti lety si jistá žena stěžovala své psycholožce, že jí do snů leze záhadný muž, kterého ale nikdy neviděla, a kecá jí do života. Namalovala jeho portrét a psycholožka si ho položila na stůl. O pár dní později si portrétu na stole všiml jiný pacient a prohlásil, že tohoto muže vídá ve snech.

Od roku 2006 bylo zaznamenáno přes 2000 případů lidí, kteří tvrdí, že se jim zdálo o muži z portrétu. Lidí, kteří spolu vyjma stejného snu nemají vůbec nic společného. Vědci pro fenomén nemají vysvětlení. Cynici mají, a to, že si lidi jednoduše vymýšlejí. Veskrze se totiž jednalo o pacienty oné psycholožky a jejích kolegů, kteří možná jen toužili působit v ordinaci zajímavě.

Podle teorie psychoanalýzy by pak muž mohl zosobňovat nějaký archetypální obraz, který je součástí kolektivního nevědomí. V určitých chvílích se tento obraz dostává ve snech do vědomé části. To se děje při nejrůznějších emočně vypjatých situacích.

Mohlo by vás zajímat

Další články