Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Záhadné zmizení Valerie (6): Tady ji před rokem viděli naposledy!

Tady Valerie Kvasničková žila se svou babičkou.
Zdroj: extra.cz, PČR
+ Další 2 fotografie
Jen velmi těžce pochopitelný případ zmizení dítěte řeší pražští policisté. Pátrají po šestileté Valerii Kvasničkové ze Žižkova. Společně se třemi sourozenci ji měla v poručnické péči babička, která byla vzata do vazby. Redakce eXtra.cz se vydala do místa, kde rodina žila a dozvěděli jsme se nové informace, které mohou pomoci s případem.

Několik měsíců ji neviděli, ale nikdo nehnul ani brvou. Teprve šestiletá Valerie Kvasničková z pražského Žižkova se ztratila už v loni v říjnu. Její zmizení nahlásil jeden z jejích příbuzných až teď. Policistům řekl, že ho znepokojilo, že dívku už delší dobu neviděl. O Valerii se spolu se třemi sourozenci starala babička, všechny děti měla v poručnictví. Šedesátiletá poručnice u výslechu nedokázala vysvětlit, kde se hledaná dívka nachází. V případu se stala hlavní podezřelou.

"Dívka byla s jistotou naposledy viděna v říjnu 2017 ve Viklefově ulici na Žižkově, kde bydlela. Od té doby byla možná viděna někdy okolo Vánoc toho samého roku, ale to nebylo s jistotou potvrzeno," uvedl mluvčí Policie ČR Jan Daněk.

Vydali jsme se na místo, kde rodina bydlí a od místních jsme se dozvěděli, že šlo o klidnou rodinou, která na místě bydlela přibližně rok a půl. "Několik dní tady pátrala kriminálka. Mluví se o tom, že děvčátko prodali. Byli to bezproblémoví lidé, kteří na sebe nijak neupozorňovali," řekla eXtra.cz obsluha z hospody, která sousedí s domem, kde malá Valerie s babičkou bydlela.

Nakoukli jsme z ulice do oken s mřížemi, kde rodina na pražském Žižkově žila. Ze snímků je vidět, že na parapetu jsou dětské hračky a několik starších předmětů jako vázy a časopisy. Nikdo ze sousedů si na rodinu nestěžoval, že by byla problematická. Pro všechny místní, kteří o případu vědí z médií, je tak zmizení dívenky tragédií. Mezi sousedy se mluví především o tom, že dítě bylo prodáno do zahraničí.

Valerie Kvasničková měří asi 120 centimetrů, má černohnědé vlasy a hnědé oči. Na levém obočí má jizvu. Zveřejněná fotka byla pořízena před dvěma lety, novější neexistuje. Všechny, kdo by o dívce mohli mít nějaké informace, policisté prosí, aby zavolali na linku 158.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy