Trendy tagy válka na Ukrajině Survivor 2023 MS v hokeji 2023 Oktagon

Záhadné zmizení patnáctiletého Tomáše z Brna: Policie je v koncích, už si neví rady

Záhadné zmizení patnáctiletého Tomáše z Brna: Policie je v koncích, už si neví rady
Zdroj: Policie ČR / Koláž eXtra.cz
Pátrání

Pátrání po patnáctiletém Tomáši Pospíšilovi z Brna nebere konce. Poté, co se po něm před necelými dvěma týdny slehla zem, už začínají docházet možnosti, kde hledat. I proto policie už neorganizuje masivní pátrací akce a nyní vyhodnocuje poznatky, které má. "Bohužel naše snažení je stále neúspěšné," konstatuje pro eXtra.cz policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Tomáš se ztratil ve středu 14. dubna. Od té doby po něm marně pátrá rodina, policie a široká veřejnost, která dobrovolně pročesávala okolí, v němž patnáctiletý chlapec zmizel. Zatím ale bez výsledku.

"Toma se nám najít nepodařilo. V tuto chvíli nemáme žádná konkrétní místa, kde hledat. To ale neznamená, že přestaneme. Znovu vám všem děkujeme. Poslední týden nám ukázal, že je spousta úžasných lidí, kteří jsou ochotni pomoci," napsala Tomášova rodina na sociální sítě.

Policie vyhodnocuje telefonáty

Příspěvek z minulého čtvrtka už naznačil, že docházejí místa, kde hledat. To potvrdila i policie, která uspořádala masivní pátrací akce, do kterých se zapojil vrtulník. "Ty možnosti byly už dost vyčerpány, takže pátrání už není v takové míře, jaké bylo v prvních dnech po zmizení," uvedl pro eXtra.cz policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Ani policie ale hledání ani zdaleka nevzdává. "Pátrání pokračuje v jiné rovině než v prvních dnech, to znamená bez masivních akcí v terénu. Teď vyhodnocujeme poznatky a informace, které jsme získali a které ještě stále získáváme například z telefonátů od občanů. Ty relevantní samozřejmě prověřujeme," ujistil mluvčí.

Poslední masivní akcí v terénu tak zůstává pátrání z minulého týdne, kdy byla snížena hladina řeky Svratky, aby mohla policie spolu s hasiči prohledat koryto. Ani to ale nové stopy nepřineslo. "Bohužel naše snažení je stále neúspěšné," sdělil mluvčí.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy