Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Babičce Marii Pojkarové záhadně zemřela maličká vnučka: Spekuluje se o alkoholu a zalehnutí

Marie Pojkarová pláče pro záhadně zesnulou šestitýdenní vnučku.
Zdroj: archiv M. Pojkarové
+ Další 3 fotografie
TRAGÉDIE
Marii Pojkarovou (64) fanoušci znají jako rozjuchanou zpěvačku s velkým smyslem pro humor, v soukromí ji ale postihuje jedna rána za druhou. Před pár lety jí zemřel partner, teď její rodinu postihla další obrovská tragédie: po pouhých pár týdnech života za záhadných okolností zemřela její rozkošná vnučka Valerie.

Záhadná smrt

„Pojkarové zemřela vnučka, je z toho šílená lítostí. Tereza, přítelkyně jejího syna Viléma, byla na návštěvě u kamarádky na Žižkově, lehla si do jedné postele s dvouletým synem a čerstvě narozenou Valerií. Když se ráno probudila, byla holčička mrtvá. Policie ještě mamince naměřila zbytkových 1,5 promile alkoholu. Tvrdila, že miminko asi zalehl její syn, že když se probudila, ležel jí na prsou, ale pak říkala zase něco jiného,“ uvedl pro eXtra.cz dobře informovaný zdroj.

„Samozřejmě někteří lidé si myslí, že dítě mohla zalehnout sama matka. Maruška je v tom rozpolcená. Policie si její snachu tehdy odvezla na vyšetřovačku, zatím ji ale z ničeho neobvinili,“ doplnil. A jak se ukázalo, minimálně zčásti měl pravdu.

Pláč

„Jak jste se to dozvěděli? Vnučka je bohužel opravdu po smrti. Moje krásná, roztomilá holčička… Tolik radosti jsem z ní měla, těšila jsem se, až jí budu dávat mašličky a budeme si spolu hrát. Jsem z toho zničená,“ řekla nám s pláčem Marie Pojkarová (64).

Co se podle ní stalo?

Pitva rozhodne

„Snacha byla na návštěvě, byla tam i dětská postýlka, ale tam Valerii nedala, spala s ní i s Viktorem v jedné posteli,“ přiznala. O tom, jestli mohl hrát nějakou roli opravdu alkohol a zda je pravda, že Tereza situaci postupně vysvětlovala různým způsobem, nechtěla vůbec mluvit. „Nezlobte se, ale to jsou pro mě příliš citlivé věci,“ vysvětluje svou zdrženlivost.

Co se ve skutečnosti stalo, jestli malou nešťastnou náhodou zalehla její matka, vnuk Marie nebo jde o syndrom náhlého úmrtí kojence, je stále záhadou. „Zatím nevím, jak k tomu opravdu došlo. Doteď prý nemají výsledky pitvy,“ prohlásila opatrně Pojkarová, ale z jejích slov je stejně poznat, co si o tom všem asi myslí. Ať už Valerie zemřela jakkoli, z chování její matky neskáče radostí do vzduchu.

Co na to policie

„Musím to v sobě všechno zpracovat. Ale nikoho nebudu přímo obviňovat, syn i jeho partnerka jsou z toho sami zdrcení,“ dodala pro redakci eXtra.cz zpěvačka.

K nahlášení úmrtí Valerie došlo 24. května ráno, záchranka i strážci zákona vyjížděli do ulice Pod Lipami na Praze 3. „Případ je stále v prověřování bez konkrétních závěrů,“ sdělil eXtra.cz pražský policejní mluvčí Jan Rybanský.

Související články

Další články