Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Záhadné sebevraždy, drogová závislost a anorexie: Tyhle krásné modelky zemřely zbytečně brzy

Tyto krásné modelky zemřely zbytečně brzy.
Zdroj: Profimedia, koláž eXtra.cz
Záhadná úmrtí

Modelingový průmysl může být pro dívky velmi náročný. Do tohoto kolotoče přicházejí již ve velmi mladém věku a je na ně kladen obrovský tlak. Nejen ze strany agentů, aby si udržovaly striktní míry, ale také ze strany módních návrhářů. Mnoho dívek se poté může uchýlit kvůli neustálému stresu k drogám nebo anorexii. Některé modelky dokonce spáchaly sebevraždu za zcela zvláštních okolností. 

Ačkoliv se na první pohled může zdát, že mají modelky vše: peníze, úspěch a slávu, bývá to často vykoupené nadměrným stresem a přísným režimem. A jelikož se k modelingu dostávají dívky již třeba ve čtrnácti letech, může je tento průmysl zcela pohltit. To ostatně zažily i tyto modelky, které potkal smutný osud, ať už se potýkaly s anorexií či bulimií, drogovou závislostí, nebo za zcela záhadných okolností zemřely.

Ruslana Koršunovová (†20)

Kazašská modelka ruského původu Ruslana Koršunovová měla našlápnuto na hvězdnou kariéru. Ve dvaceti letech chodila přehlídky pro známé návháře jako Vera Wang či Nina Ricci a několikrát fotila pro magazín Vogue. V roce 2008 se zrovna vrátila z Paříže zpět do New Yorku, kde měla nové množství zakázek.

V té době také za nevyjasněných okolností vypadla z balkonu v osmém patře jejího manhattanského apartmánu. Policie uvedla, že se jednalo o sebevraždu, avšak lidé kolem ní se domnívají, že šlo o chladnokrevnou vraždu. Dívka prý neměla žádný důvod, aby svůj život ukončila, a navíc měla podle informací zvláštně zkrácené vlasy, jako kdyby jí je někdo na poslední chvíli ustřihl. Někteří lidé přišli s teorií, že může její sebevražda souviset s kontroverzní moskevskou organizací Roza Mira, kterou Ruslana několik měsíců navštěvovala, ale poté ji opustila.

Gia Carangi (†26)

Americká modelka Gia Carangi je dodnes považovaná za jednu z prvních opravdových supermodelek na světě. Její kariéra byla velmi intenzivní a trvala mezi lety 1978 až 1983. Gia byla velmi krásná a její nenucená a rebelská povaha bylo něco, po čem módní svět šílel. Téměř každý návrhář ji chtěl mít na své přehlídce nebo v kampani.

Její život ale nebyl zrovna pohádka. Během modelingové kariéry si vypěstovala silnou závislost na drogách, která ji připravila o většinu zakázek, zároveň zapříčinila finanční úpadek, sociální vyloučení a zdravotní problémy. Ke konci svého života žila mezi narkomany a živila se krádežemi a prostitucí. Kromě toho trpěla halucinacemi a depresemi a byl jí diagnostikován AIDS, kterým se pravděpodobně nakazila z použitých injekčních jehel. Nakonec zemřela zcela v odloučení a v pouhých šestadvaceti letech. O jejím životě byl natočen film Gia v hlavní roli s Angelinou Jolie.

Margaux Hemingway (42)

Margot „Margaux” Hemingway byla americká modelka a herečka. Byla dcerou Jacka Hemingwaye, což byl nejstarší syn známého spisovatele Ernesta Hemingwaye. V polovině sedmdesátých let platila Margaux za jednu z nejznámějších a nejúspěšnějších modelek a objevovala se pravidelně na obálkách Cosmopolitanu, Elle, Harper's Bazaaru nebo Vogue. Na vrcholu své modelingové kariéry často navštěvovala newyorský noční bar Studio 54, kde se stýkala s celebritami jako Bianca Jagger, Liza Minnelli, Grace Jones nebo Andy Warhol.

V roce 1996 byla nalezena ve svém apartmánu v Kalifornii mrtvá. Pitva prokázala, že se předávkovala Fenobarbitalem, který měla podle přátel užívat na epilepsii. Bulvární titulky v té době psaly, že se stala obětí tzv. Hemingwayovy kletby. O jejích příbuzných totiž bylo známo, že mnoho z nich spáchalo sebevraždu.

Ana Carolina Reston (21)

Ana Carolina Reston je jedna z nejznámějších modelek, která podlehla anorexii. Brazilská kráska začala pracovat jako modelka ve třinácti letech, kdy vyhrála lokální soutěž krásy. Nabídky se jen hrnuly, protože byla zajímavá a exotická.

Jenže postupem času, kdy byla v modelingovém průmyslu delší dobu, si lidé kolem ní začali všímat, že je stále hubenější a hubenější. Jak se později ukázalo, hubnout začala poté, co jí na jednom castingu v Číně bylo řečeno, že je příliš tlustá. Od té doby se potýkala s anorexií a bulimií. Zemřela v roce 2006 ve věku jednadvaceti let právě na anorexii. Při výšce asi 168 centimetrů vážila pouhých 40 kilogramů a během dne jedla pouze jablka a rajčata.

Vlada Dzyuba (14)

Tragická událost postihla i ruskou modelku Vladu Dzyubu. Ta během dlouhé třináctihodinové přehlídky v Šanghaji v roce 2017 zkolabovala přímo na přehlídkovém mole a o dva dny později zemřela. Jak bylo později zjištěno, jednalo se o kombinaci naprostého vyčerpání a následků neléčené chronické meningitidy. Vlada přitom měla ještě celý život před sebou a modeling byl pro ni splněný sen.

Mirjana Puhar (19)

Mirjana Puhar byla známá hlavně svou účastí v jednadvacáté řadě reality show Amerika hledá topmodelku. Srbská modelka měla složité dětství, kdy nevycházela dobře s rodiči a měla násilnického přítele. Poté, co se v roce 2014 zúčastnila reality show, tak se zdálo, že se její život ubírá správným směrem.

V roce 2015, kdy bylo Mirjaně pouhých devatenáct let, byla brutálně zastřelena. Útočníci ji zabili poté, co otevřela domovní dveře do apartmánu v Severní Karolíně, kde žila se svým přítelem. Policie později uvedla, že byli lupiči údajně obchodníky s heroinem. Kromě ní zastřelili i jejího přítele a spolubydlícího, přičemž jejich těla byla objevena až o tři dny později.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy