Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy StarDance 2019 Extra Host (pořad) demonstrace proti Babišovi Události roku 2019

Nejnovější kauzy

Graffiti z Karlova mostu zmizelo přes noc: Nikdo neví, kdo ho smazal

+ Další fotografie
Záhada
Graffiti z Karlova mostu záhadně zmizelo. Škodu napáchanou německými turisty začali restaurátoři v sobotu odstraňovat, ale malůvka záhadně zmizela i bez jejich práce. Nikdo netuší, kdo za tím stojí. Restaurátoři práci odhadli na tři týdny, ale ukázalo se, že to jde i za pár hodin.

V polovině července dva němečtí turisté poškodili jeden z pilířů Karlova mostu. Na dominantu hlavního města Prahy nasprejovali graffiti.

Restaurátoři během soboty začali pracovat na odstranění modrého nápisu. S prací měli mít hotovo 15. srpna. Jenže někdo je předběhl a přes noc graffiti odstranil za ně. Nikdo netuší, kdo nápis odstranil. Ani Technická správa komunikací (TSK) neví, kdo za tím stojí. Je to záhada.

"Restaurátoři v sobotu pracovali na místě asi do pěti hodin odpoledne. Když ráno v 10:00 přišli, tak to bylo odstraněno,“ sdělila mluvčí TSK Barbora Lišková pro Českou televizi. Památkáři se společně se zástupci TSK v pondělí sejdou u pilíře a budou prověřovat, zdali kámen během odstraňování nebyl poškozen.

Každopádně lidé na internetu diskutují, co tak dlouho chtěli restaurátoři řešit, když se to neznámému povedlo za pár hodin…

Mohlo by vás zajímat

Další články