Pět podivných mumií bylo nalezeno před pár měsíci v Peru a velká část vědecké veřejnosti je prohlásila za hoax. Profesor Korotkov však nyní tvrdí, že na nich provedl nové DNA testy, podle kterých mumie nejsou lidské a nepocházejí z této planety. „Prostě jsou to mimozemšťané,“ krčí rameny.

První z mumií, na nichž ruský profesor vykonal genetické testy, se jmenuje Maria, druhá byla nalezena poblíž a byla pojmenována Vavita, uvádí Daily Mail. Stáří koster jeho tým odhaduje na 6500 let s tím, že jsou humanoidní ale ne lidské. Všech celkem pět záhadných mumií se našlo v červenci v jeskyni v peruánské Nazce.

Od té doby jsou předmětem dohadů, někteří odborníci tvrdí, že tři prsty a prodloužená lebka jsou výsledkem posmrtné deformace nebo že mumie nejsou pravé, to ale druhý tábor vyvrací. „Vyrobit takhle přesvědčivé falzifikáty, které by neodhalil ani rentgen, není možné,“ konstatoval odborník na kosterní pozůstatky doktor Edson Vivanco.

Co jsou podivní tříprtsťáci zač, zůstává otázkou dalšího zkoumání. Každopádně není bez zajímavosti, že pradávné nástěnné malby objevené v oblasti kolem starobylé Nazca zobrazují protáhlé bytosti s třemi prsty. Je to záhada.