Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Záhadná vražda holčičky (†8) u Příbrami: Po 64 letech přišla stařenka udat svého manžela

(Ilustrační foto)
Zdroj: Profimedia.cz
Stopa po 64 letech
S ústy dokořán poslouchali policisté příběh 90leté ženy, která přišla udat svého manžela. Podle stařenky zavraždil v roce 1955 v Čenkově na Příbramsku malou holčičku (†8). Jde o jeden z nejzáhadnějších zločinů, který se za 64 let nepodařilo vyřešit. Teď se to ale může změnit!

Když v úterý 11. října 1955 malá Miládka (†8) odcházela do školy, rodiče netušili, že svou dceru vidí naposledy. Do lavice už nikdy neusedla, kdosi ji zavraždil!

Bez známek života našli dívenku o den později u Mendelova mlýna, který leží u Čenkova na Příbramsku. Rozeběhlo se policejní vyšetřování, které se ale nikdy nepodařilo uzavřít.

Pamětníci na záhadnou vraždu stále vzpomínají. "Nikdy to nevymažu z paměti, celá obec byla tehdy na nohou. Chodil jsem s Miladou do školy, přátelili jsme se," uvedl pro portál pribram.cz Jiří Hauptman, který je v Čenkově starostou.

Jenomže policie možná pachatele po 64 letech odhalí. Na služebnu totiž přišla seniorka (90), která udala svého manžela. Stařenka tvrdí, že to její muž v padesátých letech zavraždil malou Miladu.

Muži zákona případ znovu otevřeli a udáním se začali zabývat. I kdyby se však muže podařilo usvědčit, potrestán už nebude. Dávno totiž platí promlčecí doba, která nastala už po 20 letech od zavraždění nebohé dívky.

Místní se ale konečně dozví, kdo tehdy děsil celou obec.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy