Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy StarDance 2019 Extra Host (pořad) demonstrace proti Babišovi Události roku 2019

Nejnovější kauzy

Záhadná vesnice: Rodí se tu jen dívky, vypsali odměnu ženě, která přivede na svět chlapce

+ Další fotografie
tajemno
Starosta jedné malé vesničky v Polsku vypsal odměnu páru, kterému se jako prvnímu podaří na svět přivést chlapečka. Zdá se totiž, že je to zde téměř nemožné, v Miejsce Odrzańskie se naposledy chlapec narodil před devíti lety. Je ta vesnička snad prokletá?

Miejsce Odrzańskie se nachází na jihu Polska, jen asi třicet kilometrů od českých hranic. Je to malá vesnička, která čítá zhruba 300 obyvatel. Co je ale zvláštní, je fakt, že většinu obyvatelstva tvoří ženy. Chlapci se tam zkrátka nerodí.

Poslední chlapec tam přišel na svět před devíti lety a poslednímu, který tam stále žije a neodstěhoval se, už je dvanáct

Ve vesničce funguje sbor dobrovolných hasičů, jehož oddíl čítá 24 žen a jen 8 mužů. Jejich vedoucím je Tomasz Golasz, který se také potýká s problémem přemnožení dívek „Přistěhoval jsem se do vesničky, vzal si místní ženu a máme dvě dcery. Rád bych měl syna, ale je to nereálné,“ zasmál se Tomasz v rozhovoru pro portál Wirtualna Polska. „Můj soused chtěl také syna, ale má také dvě dcery,“ povídal dál šéf hasičského sboru.

Dokonce i tamější starosta Rajmund Frischko je ze situace natolik zoufalý, že se rozhodl páru, který jako první na svět v této vesničce přivede chlapečka, vypsat odměnu. On sám má doma dvě dcery a tak si moc dobře uvědomuje, jak je situace vážná. Starosta zatím neprozradil, co tou odměnou bude, ale jistě to bude stát za to.

Mohlo by vás zajímat

Další články