Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Záhadná smrt šestitýdenní vnučky zpěvačky Marie Pojkarové: Nebýt deště, mohla ještě žít

Marie Pojkarová se zesnulou vnučkou Valerií
Zdroj: archiv M. Pojkarové
+ Další 3 fotografie
NEŠTĚSTÍ
Ještě před pár týdny se zpěvačka Marie Pojkarová (64) svým příznivcům nadšeně chlubila novorozenou vnučkou Valerií, dnes už ji může jen oplakávat. V noci z 23. na 24. května zemřela za dosud nezjištěných příčin, spekuluje se ale i o alkoholu u matky dítěte a možném zalehnutí. Podle informací eXtra.cz je rodina tak zdrcená, že raději neuspořádala ani pohřeb. A jaká smutná náhoda mohla tragédii zabránit?

Odchod roztomilého miminka

„Valerie už byla i takhle krátce po narození velmi veselá holčička. Hned, jak jsem ji poprvé spatřila, jsem si ji zamilovala. Usmívala se, držela mě za prst. Byla roztomilá, měla rysy po synovi Vilémovi, byla moc hezká. Snesla bych jí modré z nebe, kdyby takhle předčasně neodešla,“ řekla eXtra.cz utrápená babička Marie Pojkarová (64).

„Byla moc maličká, ale už začínala reagovat na muziku. Hudba ji fascinovala. Když jsem jí něco zazpívala, hned ji to zaujalo. Naposledy jsem ji viděla asi týden před tou nešťastnou událostí. Syn s partnerkou a dětmi za mnou měli přijet na chatu. Protože ale pršelo, tak to zrušili, místo toho s ní maminka jela ke kamarádce, kde se to stalo. Nebýt deště, ještě tu nejspíš vnučka byla. Je mi po ní moc smutno,“ dodala nešťastná Pojkarová, která má ještě skoro dva a půl roku starého vnoučka Viktora.

Pohřeb

Podle informací eXtra.cz zarmoucená rodina ani neorganizovala poslední rozloučení. „Došlo ke kremaci bez obřadu a uložení ostatků u rodiny matky,“ dozvěděli jsme se od přátel zdrcených rodičů holčičky. Není se co divit; pohled na miniaturní rakev je nervydrásající a ještě víc by zraňoval už tak rozjitřené city pozůstalých.

Příčiny úmrtí šestitýdenního kojence mohou být různé. Kvůli tomu, že podle informací redakce policisté měli matce i delší dobu po odvozu tělíčka naměřit zbytkových 1,5 promile alkoholu v dechu, samozřejmě někteří přemýšlejí, zda miminko nezalehla ona sama.

Příčina smrti

Snacha Pojkarové prý ale uvedla, že miminko mohl zalehnout její starší bratr, protože všichni spali v jedné posteli, přestože dle slov zpěvačky v bytě byla k dispozici i dětská postýlka. Ve hře je i varianta syndromu náhlého úmrtí kojence.

Přestože jde o víc než měsíc a půl starou událost a i výsledky pitvy jsou už k dispozici (rodina je údajně ještě nemá), policisté věc stále prošetřují, k jasnému závěru zatím nedošli.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy