Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Záhadná smrt mladíků, které našli v žumpě: Zaměstnanec promluvil o tom, jak zemřeli

Nové okolnosti smrti Martina a Romana ze Slovenska
Zdroj: Policie Slovensko
Nové okolnosti

O tom, co mohlo vést ke smrti šetnáctiletého Martina R. a Romana M. ze Slovenska, promluvil zaměstnanec místního družstva i kamarád zesnulých pro slovenský Nový Čas. Po mladících se pátralo několik dní, nakonec byli nalezeni na hladině žumpy pár kilometrů od domova.

Nové skutečnosti obklopující záhadná úmrtí

Tragická smrt Martina a Romana ze slovenské obce Podtureň přinesla nové skutečnosti. O tom, co mohlo v osudný den připravit oba chlapce o život, promluvil pracovník tamního družstva. Jeho kolega obě mrtvoly objevil. Těla obou mladíků našli ve čtvrtek ráno. Po chlapcích se přitom slehla zem už v sobotu, kdy se vydali do jiné vesnice, aby se tam setkali se svými kamarády.

"V jedné nádrži uviděl dvě bundy, a když do nich strčil, vyplavala dvě těla," řekl zaměstnanec družstva pro slovenský Nový Čas. Mladí se tam prý toulají přes zákaz běžně. "Projdou přes bránu, odsunou ji. Tihle dva zřejmě omylem vešli druhou branou a ve tmě pak spadli do nádrže," myslí si muž

Martin neuměl plavat

Tuto možnost potvrzuje i jeden z kamarádů zesnulých kluků, čtrnáctiletý Kamil. Podle něj neuměl Martin R. vůbec plavat, takže pokud do žumpy spadl, mohl se ho Roman M. pokoušet zachránit. Podle dalšího kamaráda si navíc Martin s Romanem zkracovali cestu přes družstvo pravidelně. Když se v sobotu vraceli od kamarádů, mohli se v močůvce utopit. V neděli už totiž nezvedali telefon... Po obou chlapcích se stýská také spolužákům, Martin studoval obchodní akademii a Roman hotelovou školu. Žumpa, ve které byli chlapci nalezeni, byla od obce Podtureň vzdálená asi čtyři kilometry.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy